Ministerstwo Zdrowia, fatalne wieści
pikio.pl
Weronika Wasiak - 17 Października 2020

Fatalne wieści z MZ, sytuacja wymknęła się spod kontroli. Chodzi o pacjentów w poważnym stanie

Ministerstwo Zdrowia właśnie przekazało informacje najgorsze z możliwych. Polacy nie mieli nawet pojęcia, że sytuacja jest tak zła, a co więcej, że pogarsza się coraz bardziej. Chodzi o pacjentów, którzy trafili do szpitali w poważnym stanie.

Ministerstwo Zdrowia na bieżąco aktualizuje informacje dotyczące epidemii koronawirusa, przede wszystkim każdego dnia informując o nowych przypadkach zarażenia. W sobotę, 17 października, te dane zmroziły krew w żyłach opinii publicznej, ale nie tylko one. Fatalnych wieści przekazywanych przez MZ, niestety, jest znacznie więcej. Okazuje się, że jest jeszcze gorzej niż wszyscy myśleli.

Nie żyje legendarny aktor znany z największych hitów TVP. Przyjaciele przekazali druzgocącą wiadomośćNie żyje legendarny aktor znany z największych hitów TVP. Przyjaciele przekazali druzgocącą wiadomośćCzytaj dalej

Porażające informacje. Ministerstwo Zdrowia o pacjentach w ciężkim stanie

Przypominamy, że w sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o aż 9622 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem w naszym kraju - wszystkie potwierdzono ostatniej doby. Najwięcej odnotowano w województwie mazowieckim, bo 1485 oraz w województwie małopolskim - 1254. Z dalszych doniesień MZ wynika, że zmarło 78 osób zarażonych koronawirusem, które miały choroby współistniejące, a także, że z powodu wyłącznie COVID-19 śmierć poniosło 6 pacjentów. To możliwie najgorsze dane, jakie przyszło nam obserwować od początku epidemii. Niestety, to jeszcze nie koniec fatalnych doniesień.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

Polsat News przytacza, że liczba zarażonych, których stan wymagał hospitalizacji ostatniej doby dramatycznie wzrosła do 604 - dnia poprzedniego takich osób było 540. Z kolei w ubiegłym tygodniu liczba ta była o połowę mniejsza. Taki przyrost oznacza, że w szpitalach zajmowane są kolejne łóżka przeznaczone wyłącznie dla chorych na COVID-19, a tych brakowało już dobrych kilka dni temu. Z danych przekazywanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że na dzień dzisiejszy liczba zajętych "covidowych łóżek" wynosi 7612, a 604 pacjentów jest podpiętych do respiratora.

Jeszcze nie tak dawno, jak przypomina serwis, rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, informował, że "liczba respiratorów podawana w raportach resortu zdrowia, to liczba dostępnych respiratorów dla pacjentów z covid".

- To są to respiratory na stanowiskach respiratorowych, więc są to miejsca dostępne dla pacjentów. Nie raportujemy państwu respiratorów, które stoją w magazynie, czy na korytarzu w szpitalu, te raporty dotyczą sprzętu, który jest dostępny dla pacjentów - mówił Andrusiewicz.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakażony ksiądz napisał wiadomość ze szpitala. Po jego słowach wiele osób zamarło

2. Zaczęło się, rząd może zapukać do twoich drzwi. Będą sprawdzać wszystko, mieszkanie, nieruchomości, pieniądze

3. Na wesele nagle wparowała policja, zaczęła wyprowadzać ludzi. Wszystko się nagrało

Z kolei Agencja Rezerw Materiałowych przekazała, że w magazynach ma zapas około 1,5 tysiąca respiratorów i jednocześnie zaznaczyła, że ich dokładna liczba chroniona jest tajemnicą państwową. Jak więc jest naprawdę? Polacy stale zadają sobie to pytanie, chociaż nioe ulega wątpliwością, że jeżeli liczba chorych wymagających hospitalizacji będzie stale rosła, sytuacja w szpitalach będzie niezmiennie się pogarszać.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 5 sprytnych tricków sprawi, że kotlety mielone wyjdą idealne. Korzystają z nich najlepsi szefowie kuchni
  2. Iga Świątek usłyszała druzgocącą informację. Fakty są bezwzględne, musi przygotować się na rozczarowanie
  3. Nagła decyzja polskiego kościoła. Wszystko odwołano, nikt nie spodziewał się identycznego rozstrzygnięcia
  4. Z ostatniej chwili: Nie żyje uwielbiany polski polityk. Polskę obiegła tragiczna wiadomość
  5. Sprawa Tomasza Komendy nie ma końca. Nowy oskarżony przerywa milczenie, porażające słowa
  6. W dawnej hucie znaleziono niezwykłą monetę. Może być zwiastunem legendarnego skarbu
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News