Minister zdrowia powiedział, jak może wyglądać drugie półrocze 2020. Nie ma złudzeń

Minister zdrowia powiedział, jak może wyglądać drugie półrocze 2020. Nie ma złudzeń Źródło: Jan Bielecki/East News

Ministerstwo Zdrowia oceniło, jak może wyglądać drugie półrocze 2020 roku. Nie w sposób zaprzeczyć, że pierwsze miesiące były raczej najgorszymi, jakie ktokolwiek mógł sobie tylko wyobrazić, dlatego wiele osób od dawna zadaje sobie tylko jedno pytanie: kiedy możliwy będzie powrót do całkowitej normalności? Nie ma złudzeń.

Ministerstwo Zdrowia na bieżąco aktualizacje informacje dotyczące rozwoju sytuacji epidemicznej w naszym kraju. Najczęściej pojawiającymi się doniesieniami są liczby osób zarażonych oraz ofiar śmiertelnych. Sam minister regularnie mówi o panujących obostrzeniach oraz wszelkich zmianach ich dotyczących. Teraz media obiegły wieści, na które Polacy długo czekali. Czy są takie, na jakie liczyli? 

Ministerstwo Zdrowia oszacowało, jak może wyglądać drugie półrocze 2020 

Cytowany przez RMF24 Łukasz Szumowski, w rozmowie z Do Rzeczy, odniósł się do obecnej sytuacji epidemicznej w Polsce. Z końcem maja rząd zaczął sukcesywnie znosić kolejne obostrzenia w ramach czwartego etapu odmrażania gospodarki. Otwarte zostały więc miejsca rekreacyjne i kulturowe, a także złagodzono nakaz zasłaniania ust oraz nosa w przestrzeni publicznej. Czy więc oznacza to, że Polska pokonuje koronawirusa? Zdaniem Szumowskiego, udaje nam się obronną ręką wychodzić z pandemii, co jest zasługą szybko podjętych działań. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Epidemię udaje się opanować, ponieważ bardzo dobrze zareagowało państwo, wszystkie jego służby: inspekcja sanitarna, NFZ, wojewodowie, służby mundurowe. Bardzo dobrze zareagowało środowisko medyczne: lekarze, pielęgniarki, ratownicy, cały personel medyczny. Wspaniale zareagowało społeczeństwo - ocenił w rozmowie z Do Rzeczy, cytowany przez RMF24, Łukasz Szumowski.

Minister Zdrowia powiedział także, jak mogą wyglądać kolejne tygodnie, a nawet miesiące. Przyznał, że całkowite kontrolowanie epidemii jest niemożliwe, jednak nic nie wskazuje na to, jak oceniała wcześniej opinia publiczna, że szczyt zachorowań może nastąpić w dniu wyborów prezydenckich. Podkreślił też, że Polska jest przygotowana na drugą falę zachorowań. 

Dzisiaj grzeje: 1. 27-latek nie zatrzymał się do kontroli policyjnej, teraz nie żyje. Porażające szczegóły, przyczyną śmierci był tragiczny wypadek

2. Śmiertelny wypadek na Podkarpaciu. Rozpędzone auto wjechało w nastolatki

- Poza ogniskami we wszystkich województwach mamy spadek liczby zachorowań. [...] Możemy wrócić do szpitali jednoimiennych, są respiratory, środki ochrony. To zupełnie inna sytuacja niż w marcu - mówił Szumowski w wywiadzie dla Do Rzeczy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dostał paragon w knajpie i zbladł. Właśnie dzieje się niewyobrażalne nad morzem, ceny zwalają z nóg
  2. Już od piątku rząd luzuje kolejne obostrzenia. Ważna wiadomość dla wszystkich polskich fanów sportu
  3. Nikt nie mówi o ogromnej zmianie we wszystkich sklepach. Niebawem wejdzie w życie, Polacy nie będą zadowoleni
  4. W sieci pojawiło się zdjęcie Katarzyny Dowbor, ma na nim 20 lat. Co za petarda, ciężko oderwać wzrok
  5. Mówią na nią "oszukana szarlotka". Jeden dodatek sprawia, że nie będziesz chciała powrócić do jabłek
  6. Na zdjęciu ukryta jest panda. Najlepsi widzą ją już po 20 sekundach, reszta szybko się poddaje

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News