Ministerstwo Zdrowia
pikio
Klaudia Bochenek - 14 Października 2020

MZ przekazało najgorsze wiadomości. Wkrótce Polaków czeka nieuniknione, jest potwierdzenie

Ministerstwo Zdrowia podczas specjalnie zorganizowanej konferencji związanej z osiągnięciem dobowego rekordu zarażeń, przekazało fatalne informacje. Głos zabrał rzecznik resortu, Wojciech Andrusiewicz.

Ministerstwo Zdrowia zabrało głos - sytuacja jest fatalna, po raz kolejny padł rekord zachorowań w naszym kraju. Niestety, zbliża się nieuniknione.

Wszystkich ŚwiętychZapadła decyzja w sprawie Wszystkich Świętych. Wszyscy dowiedzieli się przez specjalny komunikat archidiecezjiCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia po kolejnym rekordzie zarażeń zabrało głos

Wojciech Andrusiewicz, rzecznik MZ, zabrał głos odnośnie rekordowej liczby zachorowań.

- W tej chwili zakażamy się na ulicach. Nie ma dużych ognisk koronawirusa. Zmierzamy do ogłoszenia ponad stu powiatów jako "czerwonych". Będzie w tym zapewne dość dużo miast - powiedział rzecznik MZ, Wojciech Andrusiewicz. Swoją wypowiedzią odniósł się do pytania o to, czy w czerwonej strefie znajdzie się również Warszawa. Jak widać, liczba powiatów objętych najbardziej restrykcyjnymi obostrzeniami, niedługo się powiększy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta przeszła na dietę24-latka ważyła 300 kg. Postanowiła zmienić swoje życie, rok później była nie do poznaniaCzytaj dalej

Zdaniem rzecznika ministerstwa zdrowia, na dużą liczbę nowych przypadków zakażenia koronawirusem, wpływają duże miasta i stolice województw. Dodał również, że wzrost ten nie jest zaskoczeniem dla resortu.

- Takie rzeczy się zdarzają. Czasami test jest nadczuły i daje wynik fałszywie dodatni, czasami wynik fałszywie ujemny. Nie jestem ekspertem - mówił Wojciech Andrusiewicz podczas konferencji prasowej na pytanie o wynik testu premiera Mateusza Morawieckiego. Przyznał, że rząd zmierza ku temu, by ogłosić, że ponad sto powiatów zostanie wcielonych do strefy czerwonej. Czy znajdzie się w niej Warszawa? Tego nie udało się ustalić, wiadomo jednak, że na liście z pewnością znajdzie się kilka dużych miast.

Rzecznik resortu zdrowia zauważył również, że na duże wzrosty zachorowań wpływa również duża liczba osób, które kierowane są na wymazy przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Zapowiedział, że w związku z ogromną liczbą skierowań na testy, możemy również spodziewać się wysokiego wyniku jutro.

Dzisiaj grzeje:

1. Polacy oficjalnie dowiedzą się jutro. Napłynęły doniesienia po spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

2. Zmieniają obostrzenia, właśnie opublikowano nowe rozporządzenie. Już jutro wchodzą w życie

3. Pomarańczowy alert objął właśnie tysiące Polaków. Sytuacja jest bardzo zła, pojawiły się oficjalne ostrzeżenia

- Mamy 6526 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia [...] Z powodu COVID-19 zmarło 11 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 105 osób - przekazało dziś na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tysiące osób dostaną dziś takiego samego SMS-a. Zaskakujące informacje, rozsyła je Rossmann
  2. Anna Lewandowska zadziwiła tysiące Polaków. Nagle, zaczęła się śmiać z samej siebie (FOTO)
  3. Wiadomość prezydenta Andrzeja Dudy do wszystkich Polaków. Wszystko po spotkaniu z szefem GIS
  4. Już od czwartku, po 2080 złotych "na rękę". Duża grupa Polaków dostanie pieniądze, lepiej sprawdzić
  5. MZ przekazało najgorsze wiadomości. Wkrótce Polaków czeka nieuniknione, jest potwierdzenie
  6. Wyciekł najlepszy pod słońcem przepis na pierogi według Magdy Gessler. Równie aksamitnego farszu nigdy nie jedliście

Psychotest z liśćmiWybierz liść i poznaj swoją przyszłość. Odpowiedź zdradza, co czeka cię w najbliższym czasieCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News