9 nowych przypadków zachorowań na koronawirusa w Polsce. Aż 5 w jednym mieście

9 nowych przypadków zachorowań na koronawirusa w Polsce. Aż 5 w jednym mieście Źródło: pikio

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Liczba rośnie w zastraszającym tempie, ogromny skok od godzin porannych.

Ministerstwo Zdrowia na bieżąco przekazuje informacje dotyczące liczby osób chorych na koronawirusa. Bilans zmienia się błyskawicznie, wiele osób obawia się, że to jeszcze nie koniec złych informacji tego dnia.

Ministerstwo Zdrowia: mamy 9 nowych, potwierdzonych przypadków

Jeszcze rano wiedzieliśmy o 84 osobach zakażonych oraz o dwóch zgonach - 57-letniej pacjentki z Poznania oraz 73-letniego mężczyzny z Wrocławia. Ministerstwo Zdrowia opublikowało świeży komunikat o kolejnych potwierdzonych zakażonych koronawirusem. W ciągu kilku godzin przybyło ich aż 9, z czego aż 5 przypadków dotyczy dużego miasta w centralnej Polsce.

- Potwierdzone przypadki dotyczą 2 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 1 z woj. wielkopolskiego (Poznań), 1 z woj. lubelskiego (Lublin) i 5 z województwa łódzkiego (Łódź). W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 93/2 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - czytamy na Twitterze Ministerstwa Zdrowia.

Lekarze wykonują coraz większą liczbę testów

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Z oficjalnych mediów Ministerstwa Zdrowia dowiadujemy się również, że w ciągu ostatnich 24 godzin wykonano ponad 1500 testów, łącznie 4144. Pozytywny wynik odnotowano tylko dzisiaj u pacjentów znajdujących się w Gdańsku, Opolu, Starachowicach, Wrocławiu, Bolesławcu czy też Lublina. Jak widać, koronawirus rozprzestrzenia się natychmiastowo, nie dotyczy tylko jednego rejonu kraju, dlatego tak ważne jest teraz, by ograniczyć kontakt z potencjalnymi nosicielami. Polski rząd namawia do pozostania w domach.

Dzisiaj grzeje: 1. Unia Europejska podjęła decyzję ws. walki z koronawirusem w Polsce
2. Restauracje, kawiarnie i bary zostaną zamknięte. Oficjalne stanowisko premiera

Polski rząd zdecydował o zamknięciu szkół, uczelni, pubów, barów, restauracji, siłowni, galerii handlowych, basenów i aquaparków. Zostaną otwarte apteki, sklepy spożywcze oraz niektóre banki. Ograniczenie przebywania wśród innych osób jest teraz kluczowe.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz
  3. Nauczyciel szkoły podstawowej ma koronawirusa. Szkoła ostrzega rodziców
  4. Czy koronawirusem można zarazić się przez jedzenie? Najnowsze badania nie pozostawiają wątpliwości
  5. Karygodne zachowanie księdza. Agata nie mogła uwierzyć, gdy zobaczyła co robi
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

Źródło: Twitter

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News