Nowa lista czerwonych i żółtych powiatów. Jest spore zaskoczenie

Nowa lista czerwonych i żółtych powiatów. Jest spore zaskoczenie Źródło: Pikio.pl

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę czerwonych i żółtych powiatów. Dane przekazane przez resort zdrowia są zaskakujące, tego nikt się nie spodziewał.

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę powiatów, objętych dodatkowymi obostrzeniami z powodu pandemii koronawirusa. Liczba powiatów i miast na prawach powiatów, w których wprowadzono rygor sanitarny, zmniejszyła się.

Ministerstwo Zdrowia - nowa lista czerwonych i żółtych stref

Resort zdrowia dokonał podziału powiatów na czerwone, żółte i zielone strefy według liczby nowych przypadków SARS-CoV-2 na 10 tys. mieszkańców. Jak podaje "Rzeczpospolita, jeśli zakażeń jest więcej niż 12 na 10 tys. osób, to powiat klasyfikowany jest jako czerwony, jeśli od 6 do 12 - żółty, a jeśli mniej niż 6 - to zielony.

Ministerstwo Zdrowia właśnie przekazało najnowsze informacje w sprawie listy powiatów, znajdujących się w strefach o zwiększonym rygorze sanitarnym. Wiadomości są zaskakujące, ponieważ pomimo znacznych przyrostów zakażeń koronawirusem w ostatnich dniach w Polsce, podczas aktualizacji listy zmniejszyła się liczba zagrożonych regionów. Pierwsza wersja zawierała 19 powiatów i miast na prawie powiatów, teraz obostrzenia obowiązują w 18 regionach. Lista ma być aktualizowana dwa razy w tygodniu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ministerstwo Zdrowia przekazało zaskakujące informacje

Aktualnie w strefie czerwonej znalazły się powiaty: ostrzeszowski, nowosądecki, Nowy Sącz, wieluński, Ruda Śląska, rybnicki, Rybnik, wodzisławski oraz Jastrzębie Zdrój. W strefie żółtej natomiast znalazły się powiaty: Żory, cieszyński, oświęcimski, pszczyński, raciborski, limanowski, Biała Podlaska, grajewski i nowotarski.

Dzisiaj grzeje: 1. TVP przekazała z samego rana druzgocącą wiadomość. Rodzina pogrążyła się w smutku, miał tylko 34 lata

2.Ludzie nie zarażają się na ulicy. Szumowski zdradził, gdzie obecnie dochodzi do największej liczby infekcji

Do tej pory łączna liczba potwierdzonych zakażeń koronawirusem na terenie naszego kraju wynosi 54 487 przypadków, w tym śmierć z powodu rozwinięcia się choroby COVID-19 poniosły 1844 osoby. Na świecie liczba zakażonych przekroczyła już 20,5 miliona osób, pandemia do tej pory pochłonęła łącznie 749 421 ofiar.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Minister Zdrowia zabrał głos. Powiedział, co czeka Polaków, wielu będzie niezadowolonych
  2. Wprost z nieba runął do Wisły. Napływają niepokojące informacje, są poszkodowani
  3. Ogień zaczął trawić wszystko, na miejscu pilnie pracują strażacy. W polskiej miejscowości spełnia się najczarniejszy scenariusz
  4. Ogromny smutek. Nie żyje Paulina Socha
  5. Abp Sławoj Leszek Głódź odchodzi bez wybierania następcy. Papież przyjął jego dymisję

Źródło: Rzeczpospolita

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News