Ministerstwo Zdrowia przekazało fatalne informacje
pikio
Monika Majko - 13 Maja 2020

Dramatyczna sytuacja w jednym województwie. Fatalne dane MZ nie pozostawiają złudzeń

Ministerstwo Zdrowia przekazało fatalne informacje, w jednym z województw dramatycznie pogarsza się sytuacja związana z pandemia koronawirusa. Dane spływające z tego regionu Polski są szczególnie niepokojące, drastycznie rośnie tam liczba nowych pacjentów zakażonych groźnym wirusem.

Ministerstwo Zdrowia od kilku dni przekazuje niepokojące informacje o nowym ognisku pandemii w Polsce. Dane spływające z jednego z województw są przerażające. W dynamicznym tempie rośnie tam liczba nowych osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2, a rządowe działania prewencyjne nie przynoszą spodziewanych efektów.

Ministerstwo Zdrowia przekazało kolejne niepokojące informacje z województwa śląskiego

Do tej pory w Polsce najwięcej zakażonych koronawirusem osób przebywało na terytorium województwa mazowieckiego, gdzie potwierdzono 2829 przypadków. Od kilku dni Ministerstwo Zdrowia przekazuje jednak bardzo niepokojące informacje z południa Polski. Liczba zarażonych osób w województwie śląskim drastycznie wzrosła, obecnie jest ich 4271 i wciąż przybywa nowych infekcji.

– Zła informacja jest taka, że mamy w tej chwili bardzo wiele dodatnich wyników u górników na Śląsku. Od kilku dni prowadzimy tam bardzo intensywna akcję, badając wszystkich górników – informował kilka dni temu minister zdrowia Łukasz Szumowski.

SMSDostałeś podobnego SMS-a? Natychmiast go usuń, duże niebezpieczeństwo dla twoich pieniędzyCzytaj dalej

To niezwykle niepokojące doniesienia, biorąc pod uwagę fakt, że województwo z południa kraju jest ponad 3 razy mniejsze powierzchniowo od województwa stołecznego. W mediach pojawiły się już spekulacje m.in. planie tymczasowego zamknięcia województwa lub wydłużeniu obowiązywania wybranych restrykcji na najbardziej zagrożonych terenach.

Ministerstwo Zdrowia na bieżąco aktualizuje dane dotyczące zakażeń koronawirusem w Polsce

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Małżeństwo odeszło niemal równocześniePo 77 latach małżeństwa para odchodzi niemal równocześnie. Ich dzieci podejmują decyzję, która doprowadzi do łez każdego twardzielaCzytaj dalej

Resort zdrowia właśnie przekazał kolejne niepokojące informacje o nowych zakażeniach. Dane spływające z południa Polski są porażające, niemal 2/3 nowych przypadków pochodzi właśnie z województwa śląskiego. Potwierdzono również kolejne zgony wywołane powikłaniami po rozwinięciu się choroby COVID-19. Łącznie liczba pacjentów w Polsce, którzy zmarli z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 przekroczyła już 800 przypadków.

- Mamy 180 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (113), dolnośląskiego (32), wielkolpolskiego (11), świętokrzyskiego (9), zachodniopomorskiego (5), warmińsko-mazurskiego (3), małopolskiego (3), lubelskiego (2) i opolskiego (2). [...] Z przykrością informujemy o śmierci 8 osób zakażonych koronawirusem. [...] Liczba zakażonych koronawirusem: 17 062/847 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - przekazało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Dzisiaj grzeje:

1. Uczniowie wrócą do szkół. Padły konkretne daty, niespodziewana decyzja rządu
2. Ministerstwo zdrowia przekazało najnowszą wiadomość dla obywateli. Ważne informacje

Na całym świecie odnotowano do tej pory ponad 4,2 miliona zakażonych koronawirusem osób, w tym prawie 292 tysiące pacjentów zmarło w wyniku rozwinięcia się choroby COVID19. Najwięcej zarażonych znajduje się na terenie Stanów Zjednoczonych, potwierdzono tam ponad 1,3 miliona przypadków. Pandemia dynamicznie rozwija się również na terenie Rosji, gdzie znajduje się już ponad 232 tysiące chorych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje 17-letni Bartek. Karetka krążyła między szpitalami 10 godzin, ponieważ nikt nie chciał go przyjąć
  2. Był przekonany, że nikt go nie słyszy. Największa wpadka komentatora w historii polskich mediów
  3. Rząd przedłużył zakaz o kolejne 30 dni. Duże ograniczenia aż do 12 czerwca
  4. Bardzo smutne wiadomości obiegły media. Nie żyje wyjątkowy lekarz, pomógł tysiącom osób
  5. Na widok swojego psa zaniemówili. Labrador nagle zaczął zmieniać kolor, nie chodziło wcale o starość
  6. Tysiące Polaków źle gotują jajka. Narażają na niebezpieczeństwo siebie i rodziny

Palce u stópKształt stóp dużo mówi o człowieku. Popatrz na swoje palce i poznaj skrywaną prawdę o własnej osobowościCzytaj dalej

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News