Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat. Wielu Polaków będzie oburzonych

Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat. Wielu Polaków będzie oburzonych Źródło: TVP Info

Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat, który dotyczy wielu młodych Polaków. Wiele osób już nie ukrywa swojego gorzkiego rozczarowania. Dyskusyjną kwestię podczas konferencji prasowej poruszył rzecznik resortu, Wojciech Andrusiewicz.

Ministerstwo Zdrowia podało dziś informację o kolejnych setkach zarażeń. Rzecznik resortu poświęcił nieco czasu dziennikarzom. Ponownie zaapelował nie tylko o noszenie maseczek, ale też zasugerował inne działania.

Ministerstwo Zdrowia odnotowuje wzrost zakażeń

Resort nie ukrywa, że przez spore dobowe przyrosty przypadków koronawirusa, należy jeszcze bardziej przestrzegać obowiązujących obostrzeń. Nie chodzi już tylko o maseczki i dezynfekcję, ale też o zdrowy rozsądek w organizowaniu wydarzeń, np. wesel. Niestety, w kraju co chwila pojawiają się kolejne ogniska koronawirusa, którymi są właśnie te przyjęcia. Wczoraj pisaliśmy aż o 46 zarażonych - 30 weselnikach z Józefowa oraz 14 innych osobach, które miały kontakt z chorym.

- Zasady sanitarne często nie są przestrzegane. Rozumiemy, że wesele jest dniem, gdy trzeba świętować, ale pojawia się pytanie, czy daleki krąg znajomych również musi brać udział w tym święcie. Ponownie apelujemy również o noszenie masek w miejscach zamkniętych. Zasłonięcie samych ust nic nam nie daje. Noszenie maseczki pod nosem jest lekceważeniem zasad sanitarnych i lekceważeniem zdrowia innych - mówił podczas konferencji rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz.

Polacy nie kryją swojego oburzenia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niedawno Ministerstwo Zdrowia ostrzegało, że przez ogniska koronawirusa na weselach, mogą pojawić się kontrole - będą sporządzane listy gości, a pracownicy sanepidu sprawdzą, czy są przestrzegane normy sanitarne. W powiatach oznaczonych jako "czerwone" na weselu będzie mogło bawić się maksymalnie 50 osób, a w "żółtych" maksymalnie 100. Polacy są oburzeni, ponieważ powoli dochodzą do wniosku, że wesela są bez sensu - wszystko przez wskazówki wydawane przez resort.

Dzisiaj grzeje: 1.Druzgocąca wiadomość z samego rana, kondolencje spływają ze wszystkich stron. Lekarze byli bezradni, nie żyje uwielbiany gwiazdor

2. Marek Perepeczko przewidział swoją śmierć. Janosika zabrała choroba, która rocznie zabija tysiące Polaków

W sieci pojawiają się głosy rozczarowania - nowożeńcy sami już nie wiedzą, jaką decyzję podjąć. Mimo zezwolenia na organizację wesel musieliby zrezygnować z zapraszania znajomych i zamknąć się w bardzo bliskim gronie. Z kolei jeszcze do niedawna resort sugerował, aby nie zapraszać starszych osób, ponieważ ich odporność jest bardzo niska. Rodzice wielu młodych par zaliczają się już do seniorów - a świętowanie ślubu bez tak bliskich osób jest dla wielu niewyobrażalne.

Najlepsze newsy dnia:

  1. To już pewne. Jutro nastąpią kluczowe zmiany dla wszystkich Polaków, Ministerstwo Zdrowia już potwierdziło
  2. Od dzisiaj obowiązuje rozszerzony zakaz. Dotyczy terytorium Polski
  3. TVP przekazało tragiczne informacje. Ciężko uwierzyć, że nie żyje
  4. Mamy potwierdzenie, koronawirus w PKP. Sanepid pilnie szuka pasażerów popularnej trasy
  5. Niewyobrażalnie przerażające jakich rzeczy dokonywali rodzice z księdzem. "Płakałam i prosiłam, żeby mnie nie krzywdzili"

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News