Ministerstwo Zdrowia wprowadza rewolucyjne zmiany. Obejmą każdy powiat

Ministerstwo Zdrowia wprowadza rewolucyjne zmiany. Obejmą każdy powiat Źródło: Pikio.pl

Ministerstwo Zdrowia przekazało zaskakujące informacje. Chodzi o wielkie zmiany, które objąć mają każdy powiat w kraju. Wielu długo na to czekało, warto więc przeczytać i wiedzieć.

Ministerstwo Zdrowia każdego dnia aktualizuje informacje w sprawie epidemii koronawirusa, donosi o wprowadzeniu nowych obostrzeń i zniesieniu wcześniejszych. MZ od marca prowadzi również dobowy wykaz nowych zdiagnozowanych przypadków i ofiar śmiertelnych. W czwartkowy wieczór na Twitterze pojawił się szczególny komunikat, chodzi o ogromną zmianę. 

Ministerstwo Zdrowia zadecydowało. Rewolucyjna zmiana obejmie każdy powiat 

Po tygodniach walki z epidemią rząd zadecydował o wprowadzeniu kilku punktów drive thru, gdzie kierowcy mogą wykonać test na koronawirusa. Cała procedura trwa zaledwie chwilę, dlatego wiele przypadków można zdiagnozować w o wiele krótszym czasie, niż trwałoby to po zgłoszeniu podejrzeń do sanepidu. Obserwując pozytywne strony takich punktów, Ministerstwo Zdrowia poinformowało w miniony czwartek wieczorem, że minister Waldemar Kraska zamierza utworzyć drive thru w każdym powiecie w kraju.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Minister Waldemar Kraska: Poszerzamy sieć punktów drive thru, do których powinien udać się pacjent po zleceniu testu przez lekarza POZ. Wydłużamy również godziny ich pracy. Chcemy, by taki punkt był w każdym powiecie - czytamy w komunikacie opublikowanym na Twitterze Ministerstwa Zdrowia.

Zarażeń z każdym dniem przybywa. Epidemia nie daje za wygraną 

Przypominamy również, że w czwartek, 10 września, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 506 przypadkach koronawirusa w naszym kraju i aż 12 ofiarach śmiertelnych. Po zaktualizowaniu danych łączna liczba zarażeń w naszym kraju wzrosła do 72 453, a zgonów - 2 159. 

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie ogłoszono, od 16 września wchodzi w życie nowy zakaz. Wielki cios dla wielu Polaków
2. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie 
3. Mamy potwierdzenie, koronawirus na stypie. Sanepid pilnie szuka uczestników

- Mamy 506 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. [...] Z przykrością informujemy o śmierci 12 osób zakażonych. [...] Liczba zakażonych koronawirusem: 72 453/2 159 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tadeusz Rydzyk na politycznej wojnie. Nikt się tego nie spodziewał
  2. Zmarła gwiazda serialu "Gra o tron". Cały świat w żałobie po śmierci wybitnej aktorki
  3. Żona Małysza pokazała zdjęcie z wakacji. Wszyscy patrzą tylko na jedno, zapomniała stroju kąpielowego?
  4. Emeryci odzyskają ogromne pieniądze? Rząd zapowiedział ogromne zmiany
  5. Dramat Maryli Rodowicz. Musi pogodzić się z wielką stratą, przykre
  6. Teraz pełno ich w sklepach, mówią o nich "owoce mocy". Niesamowicie poprawiają wygląd skóry i stan naczyń krwionośnych, nie przegap sezonu

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News