Ministerstwo Zdrowia zamieściło ważny alert
Pikio.pl
Agata Jaroszewska - 10 Września 2020

Właśnie dzisiaj, Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. Pojawił się alert dla Polaków

Ministerstwo Zdrowia zamieściło dziś na swoich kanałach informacyjnych ważny alert. Sytuacja jest naprawdę poważna i nie należy jej bagatelizować, gdyż dotyczy ogromnej liczby Polaków. Alert zwraca uwagę na ważną kwestię i właśnie dziś należy szczególnie zwrócić na nią uwagę. Osoba w twoim najbliższym otoczeniu może potrzebować pomocy.

Ministerstwo Zdrowia nieprzerwanie monitoruje sytuację związaną z rozwojem epidemii na terenie kraju, jednak nie oznacza to, iż inne zagrożenia dla naszego życia i zdrowia zniknęły. Resort zdecydował się wydać komunikat i przypomnieć o bardzo powszechnym zjawisku. Warto zwrócić uwagę na najbliższych, często nie widać tego na pierwszy rzut oka, jednak nie znaczy to, iż sytuacja nie jest poważna.

Przygnębiające informacje z Polski. Aż 17 ofiar śmiertelnych a wśród nich policjant, dziesiątki rannychPrzygnębiające informacje z Polski. Aż 17 ofiar śmiertelnych a wśród nich policjant, dziesiątki rannychCzytaj dalej

Nie bez powodu Ministerstwo Zdrowia wydało 10 września specjalny komunikat

Ministerstwo Zdrowia to resort, który przez Polaków głównie kojarzony jest z dbaniem o kwestię zdrowia fizycznego. Wiele osób zapomina, iż równie ważne jest zdrowie psychiczne. Chociaż w Polsce wciąż walczymy ze stygmatyzacją osób korzystających z pomocy terapeutów, psychologów i psychiatrów, to pewne jest, iż gdyby nie pomoc tych specjalistów wielu naszych znajomych i przyjaciół nie byłoby już z nami. Ministerstwo Zdrowia wydało pilny alert w związku z obchodzonym 10 września Światowym Dniem Zapobiegania Samobójstwom. Targnięcie się na własne życie to ostateczny krok, na który decydują się ludzie niemogący liczyć na pomoc. Warto wiedzieć jak można okazać im wsparcie, to naprawdę nie jest trudne.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Matura i gwiazdy, które jej nie zdałyPolskie gwiazdy, które bez matury zrobiły oszałamiającą karierę. Wcale się tego nie wstydzą i zarabiają krocieCzytaj dalej

Dziś przypada Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom

Ministerstwo Zdrowia zamieściło na swoim Twitterze infografikę, gdzie przypomina, że właśnie dziś powinniśmy pochylić się nad kwestią pomocy osobom w trudnej sytuacji psychicznej. Dla wszystkich zmagającymi się z lękami czy chorobą, jaką jest depresja, obecna sytuacja na świecie oraz niedawny lockdown nie były łatwe. Nasiliły one obawy i problemy psychiczne, a najcenniejsze co możemy zaoferować osobom w potrzebie to nasz czas.

Pod żadnym pozorem nie należy drwić z problemów, które w opinii niektórych mogą wydawać się błahe - pamiętajmy, iż każdy ma swoją granicę bezpieczeństwa. Samobójstwo to nieustannie ogromny problem i smutne statystyki to potwierdzają. Dowiedz się jak możesz pomóc, a jeśli szukasz pomocy warto wiedzieć, gdzie możesz ją znaleźć.

Dzisiaj grzeje:

1. Naprawdę smutna informacja dotarła do mediów. Nie żyje Kubuś, wszyscy mieli nadzieję, że wygra
2. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie
3. Ogromna strata, tysiące fanów w żałobie. Nie żyje artysta uwielbiany na całym świecie

Zainteresuj się druga osobą, to właśnie uwaga i wsparcie jest niesamowicie cenne w kwestii zapobiegania samobójstwom

Ministerstwo Zdrowia post opatrzyło specjalnym hashtagiem "#ZatrzymajSamotność". Resort zwraca tym samym uwagę jak ważna jest w tej kwestii wszelka forma wsparcia jaką możemy okazać drugiej osobie. Zainteresujmy się tym co u niej słychać i spędzajmy z najbliższymi czas rezygnując w tym czasie z korzystania m.in. z mediów społecznościowych.

Wspólne miłe chwile i wiedza, iż jesteśmy dla kogoś ważni nieraz jest decydującym argumentem przed podjęciem najbardziej tragicznej decyzji. Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i potrzebujesz pomocy psychologa, zadzwoń pod ogólnopolski darmowy numer: 800 70 2222. Całodobowo znajdziesz tam pomoc psychologów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Uwielbiany program grupy TVN żegna kolejne gwiazdy. Co się stało?
  2. Otworzył wojskową konserwę z 1900 roku. Zawartość zwaliła go z nóg [wideo]
  3. Tadeusz Rydzyk ukrywał prywatny swój sekret przez dziesiątki lat. W końcu wyszła na jaw
  4. Nadchodzi przełomowa zmiana ws. obowiązku noszenia maseczek? Media dotarły do poufnych informacji
  5. Nikt nie spodziewał się lepszych informacji. Zacznie się już w weekend, niebywałe doniesienia
  6. Najlepsza na niepogodę surówka jesienna. Nic nie dodaje więcej sił witalnych, prawdziwa pychota

Cezary Pazura pokazał domNiebywałe, jak wygląda wnętrze domu Cezarego Pazury. Aż dziw, że wszystko do siebie pasujeCzytaj dalej

Źródło: Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News