Ministerstwo Zdrowia przekazało wiadomość. Nie można uniknąć obowiązku

Ministerstwo Zdrowia przekazało wiadomość. Nie można uniknąć obowiązku Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK REPORTER

Ministerstwo Zdrowia przekazało bardzo ważną wiadomość dla Polaków. Wszyscy we wskazanych regionach są zobowiązani do przestrzegania nowych obowiązków. W wybranych powiatach wprowadzono nowe przepisy dotyczące konkretnych wydarzeń.

Ministerstwo Zdrowia wydało bardzo pilny komunikat dla wielu Polaków. Wszyscy mieszkańcy konkretnych regionów są zobowiązani przestrzegać najnowszych przepisów dotyczących konkretnych wydarzeń i miejsc. Co się zmieniło w kontekście do wcześniejszych zasad sanitarnych? 

Ministerstwo Zdrowia opublikowało ważny komunikat dla Polaków, nikt nie uniknie obowiązku

Od kilku dni Ministerstwo Zdrowia nieustannie informuje na temat trudnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Niemal każdego dnia generują się nowe rekordy dziennych zachorowań na koronawirusa. W związku z tym rząd podjął działania i wprowadził rozporządzenie o strefach: zielonej, żółtej i czerwonej, na które podzielono wszystkie powiaty w kraju. W powiatach oznaczonych na czerwono sytuacja ma się najgorzej w związku z tym konieczne było wprowadzenie dodatkowych obostrzeń, które nie obowiązują w całym kraju.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski wypowiedział się na antenie radiowej Jedynki w programie "Sygnały Dnia" na temat obecnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Jak sam określa minister, trudno przewidzieć, co czeka nas w ciągu kolejnych dni. Wszystko jest zależne od tego, w jakim stopniu i czy w ogóle przestrzegane będą rygory sanitarne. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

W związku z tym w mediach społecznościowych nieustannie publikuje się apele oraz przypomnienia dotyczące panujących obecnie przepisów sanitarnych. Regularnie pojawiają się także aktualizacje dotyczące nowych wprowadzonych obostrzeń i zaleceń. 

Ministerstwo Zdrowia opublikowało na Twitterze dwie grafiki ilustrujące nowe zasady bezpieczeństwa dotyczące organizacji wydarzeń sportowych oraz otwarcia kin w wybranych powiatach. W powiatach objętych strefą żółtą podczas wydarzeń sportowych będzie mogło uczestniczyć tylko 25% widowni. Z kolei w powiatach oznaczonych na czerwono imprezy sportowe odbywają się bez publiczności.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczne informacje z ostatniej chwili. W nocy zmarł dziennikarz TVP i TVN
2. Pierwsze objawy udaru mózgu. Gdy się pojawią liczy się każda sekunda
3. Minister Szumowski się wygadał. Zdradził, kiedy w całej Polsce wrócą rygorystyczne obostrzenia

Nowe zasady dotyczące otwarcia kin w wybranych powiatach zakładają, że w strefie żółtej 25% miejsc może być zajętych, wszystkich obowiązuje także zachowywanie bezpiecznego dystansu społecznego (1,5 metra) oraz zasłanianie ust i nosa. W powiatach objętych strefą czerwoną w tej kwestii obowiązują takie same zasady. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wstrząsająca wiadomość. Nie żyje dziennikarz TVN i TVP
  2. Gwiazdor disco polo przesadził? Wszystko na żywo pokazała TVP, ręce opadają
  3. Potężny wybuch wstrząsnął polską miejscowością. Wśród rannych dziecko, okoliczne zabudowania zniszczone
  4. Niestety, mamy potwierdzenie. Kolejne regiony w Polsce objęte pomarańczową strefą
  5. "Na dobre i na złe" straci kultowego aktora? Fani serialu są zaniepokojeni

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News