Z ostatniej chwili: Ministerstwo Zdrowia wprowadza nagłą zmianę. Obejmie wszystkich bez wyjątku

Z ostatniej chwili: Ministerstwo Zdrowia wprowadza nagłą zmianę. Obejmie wszystkich bez wyjątku Źródło: Pikio.pl

Ministerstwo Zdrowia nieustannie stara się usprawnić proces wykrywania nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Niestety eksperci mają bardzo skrajne opinie na temat podejmowanych przez resort działań. Właśnie przekazano informacje na temat kolejnych zmian.

Ministerstwo Zdrowia po raz kolejny zdecydowało się na wprowadzenie znaczących zmian w procesie wykrywania zakażeń koronawirusa. Polacy dowiedzieli się o nowym rozwiązaniu zaproponowanym przez resort. Tym razem zdecydowano się na wzięcie pod uwagę głosu lekarzy - osób znajdujących się na pierwszej linii walki z epidemią. 

 

Ministerstwo Zdrowia przekazało wiadomości na temat poważnej zmiany

Ministerstwo Zdrowia zorganizowało ostatnio konferencję, gdzie przekazano wiadomości na temat zmiany strategii przyjmowanej przez polską służbę zdrowia w kwestii walki ze światową pandemią. Teraz TVN24 przekazał informację, iż resort zdecydował się przychylić do postulatów lekarzy. Minister zdrowia spotkał się z lekarzami w poniedziałek. Wysłuchał ich zastrzeżeń i zdecydował się do nich przychylić.

- Lekarz rodzinny będzie mógł zlecić test na obecność SARS-CoV-2 również w ramach teleporady, wynika ze zmiany rozporządzenia ministra zdrowia Adama Niedzielskiego - przeczytać można na Twitterze TVN24. To ogromne zmiany, jednak to jak zmiana będzie funkcjonować w praktyce, pokaże dopiero czas. Lekarze rozmawiający z ministrem Adamem Niedzielskim szczerze ocenili to co przedstawiło Ministerstwo Zdrowia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Ministerstwo Zdrowia chciało, aby pacjent stawił się w przychodni

Poprzednie rozwiązanie proponowane przez Ministerstwo Zdrowia zakładało, iż osoba, u której objawy nie ustąpią będzie miała obowiązek pojawić się w placówce, aby lekarz miał szanse ocenić jej realny stan i ewentualnie dopiero wtedy wydał decyzję o konieczności wykonania testu na koronawirusa. Lekarze alarmowali, że wizyta pacjenta potencjalnie zakażonego stwarza ogromne zagrożenie nie tylko dla pracujących w przychodniach, ale również dla innych osób potrzebujących konsultacji lekarskiej.

Od dziś wszystko uległo zmianie. Po poniedziałkowym spotkaniu z Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce, Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się na wprowadzenie znaczących zmian. Od teraz możliwe będzie zlecenie testu w trakcie teleporady.

Dzisiaj grzeje: 1. Media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje ikona polskiej telewizji

2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone

3. Ogromna strata, tysiące fanów w żałobie. Nie żyje artysta uwielbiany na całym świecie

Decyzja została podjęta natychmiastowo 

Ministerstwo Zdrowia spotkało się z lekarzami w poniedziałek, natomiast - jak informuje TVN24 - już we wtorek popołudniu opublikowano nowelizację w Dzienniku Ustaw dotyczącą rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie chorób zakaźnych powodujących powstanie obowiązku hospitalizacji, izolacji lub izolacji w warunkach domowych oraz obowiązku kwarantanny lub nadzoru epidemiologicznego. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najtrudniejsze pytanie w historii Milionerów? Mało kto by odpowiedział
  2. Chiny chcą opracować "globalny system bezpieczeństwa"
  3. Katastrofalne wieści dla seniorów. Rząd oficjalnie wycofuje się z obiecanej podwyżki emerytur
  4. Skandaliczne zachowanie Agaty Dudy. Podjęła decyzję, która zaskoczyła wszystkich
  5. Z ostatniej chwili: premier Morawiecki właśnie podjął decyzję. Wszystko po najbliższym weekendzie
  6. 5 tricków, których nie zdradzą ci szefowie kuchni, będziesz gotować lepiej od nich. Najlepsza porada dotyczy ziemniaków, palce lizać

Źródło: TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News