Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia do kobiet po 50. Trzeba wiedzieć

Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia do kobiet po 50. Trzeba wiedzieć Źródło: Pikio.pl

Ministerstwo Zdrowia zamieściło na swoich kanałach informacyjnych ważny komunikat skierowany do kobiet po 50. roku życia. To szczególnie istotne, ponieważ to właśnie one znajdują się w grupie ryzyka i powinny zwrócić zadbać o swoje zdrowie. Nie wolno lekceważyć informacji przekazanej przez resort.

Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się na podjęcie bardzo ważnego tematu, który często jest pomijany przez większość Polek. Niestety bagatelizowanie oraz odkładanie tego tematu na później może przynieść ze sobą opłakane skutki. 

Ministerstwo Zdrowia apeluje do kobiet

Ministerstwo Zdrowia zamieściło na swoim Twitterze pilny komunikat skierowany do kobiet po 50. roku życia. Temat ten jest często przez nie pomijany i nie przywiązują do niego zbytniej wagi, a kiedy pojawia się problem często jest już za późno na jakiekolwiek leczenie. Apel skierowany jest do ściśle określonej grupy wiekowej, dotyczy Polek między 50. a 69. rokiem życia i porusza kwestię raka piersi oraz badania się przez kobiety. Akcja powstała w ramach akcji "Planuję długie życie" prowadzonej przez Ministerstwo Zdrowia. Mało która kobieta wie o tym, co w krótkim komunikacie zawarł resort.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Czy wiesz, jak często powinnaś się badać?

Infografika zamieszczona przez Ministerstwo Zdrowia przypomina wszystkim Polkom, iż w wyróżnionych widełkach wiekowych badania piersi powinny być wykonywane co dwa lata, bez względu na to czy dana osoba znajduje się w grupie ryzyka czy nie. Regularne badania sprawiają, że lekarze mogą na bieżąco kontrolować wszelkie zmiany zachodzące w piersiach oraz szybko reagować na pojawiające się ewentualne nieprawidłowości. Profilaktyka jest niezwykle ważna, nie bez powodu mówi się, iż lepiej zapobiegać niż leczyć. W przypadku braku regularnych wizyt może się okazać, że w momencie wykrycia raka piersi będzie już za późno na wdrożenie jakiegokolwiek leczenia

- Jesteś kobietą w wieku 50-69 lat? Jesteś w grupie ryzyka? Zbadaj się! Zbyt późno wykryty rak piersi może zabić - apeluje do Polek Ministerstwo Zdrowia. Jednocześnie podaje ważne informacje dotyczące mobilnych punktów badań, które odwiedzają kolejne polskie miasta.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Trwa obława polskiej policji. Nieoficjalne doniesienia o ofierze budzą grozę

2. Pierwsze objawy chłoniaka. Nie wolno ich bagatelizować

Ministerstwo Zdrowia zachęca do sprawdzenia, czy i kiedy mobilny punkt badań, czyli mammobus, zawita do konkretnych miejscowości w kraju. Nie zawsze, więc jest konieczne umawianie się na wizytę u lekarza. To bardzo ważne, aby regularnie się badać i nie dopuścić do tego, aby w naszym organizmie rozwijał się nowotwór. Od tego zależy nasze życie i zdrowie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ogromne szaleństwo w Biedronce. Za mniej niż 10 złotych kupisz najbardziej pożądane produkty na wakacjach
  2. Justyna Żyła znalazła nowego ukochanego? Przygotowała piękny prezent dla "młodego mężczyzny"
  3. Już nie ma odwrotu. Właśnie podjęto nieodwracalną decyzję dla emerytów, wszystko jest już jasne
  4. Historyczny zwrot w sprawie śmierci księżnej Diany już nadszedł? Niewyobrażalne doniesienia, prawda zostanie ujawniona?
  5. Pokazał paragon za obiad dla 6-osobowej rodziny. Wszyscy pospadali z krzeseł, kwota odbiera mowę
  6. Duch wyciąga mężczyznę z łóżka? Ukryta kamera zarejestrowała niewiarygodną scenę, mężczyzna był bezradny

Źródło: Twitter / Ministerstwo Zdrowia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News