Czarny dzień w Polsce. Ministerstwo poinformowało właśnie o kilkudziesięciu nowych ofiarach koronawirusa

Czarny dzień w Polsce. Ministerstwo poinformowało właśnie o kilkudziesięciu nowych ofiarach koronawirusa Źródło: pikio.pl

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych ofiarach koronawirusa w Polsce. To czarny dzień dla całego kraju.

Ministerstwo Zdrowia środowym popołudniem zaktualizowało dane dotyczące liczby przypadków oraz ofiar śmiertelnych wirusa COVID-19. Bilans z każdym dniem rośnie coraz szybciej, a dzisiejszy dzień, od początku epidemii, niewątpliwie jest jednym z najgorszych. 

Ministerstwo Zdrowia o nowych ofiarach koronawirusa 

Chwilę temu Ministerstwo Zdrowia za pośrednictwem Twittera poinformowało o kolejnych ofiarach śmiertelnych koronawirusa oraz przypadkach zarżenia. Dane przyprawiają o dreszcze, bowiem mowa o aż 23 zgonach, a także 205 nowych chorych osobach, Oznacza to, że na dzień 8 kwietnia liczba zarażonych wynosi łącznie 5205, a liczba zmarłych - 159.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Mamy 205 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. 

Najwięcej przypadków, bowiem aż 67 diagnozowano w województwie mazowieckim, z kolei na drugim miejscu przykrego rankingu znajduje się województwo łódzkie z 42 nowymi przypadkami. To jednak liczba zgonów budzi największe emocje. To czarny dzień dla całego kraju, który na długo zapadnie Polakom w pamięci. 

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Szumowski nie pozostawia złudzeń, wyjawił prawdę o końcu epidemii. Minister przekazał fatalne wiadomości

2. Na wizji spytali Szumowskiego, czy ukrywają prawdziwą liczbę ofiar. Przez jego reakcję wielu zatkało

- Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 23 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Jest to: 12 osób z woj. mazowieckiego, 4 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osoby z woj. śląskiego i po jednej osobie z woj. wielkopolskiego, woj. podlaskiego,woj. pomorskiego i woj. świętokrzyskiego. Większość to osoby starsze z chorobami współistniejącymi. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 5205/159 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - dodało ministerstwo.

 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Naukowcy wyliczyli, ilu Polaków może umrzeć podczas epidemii. Wskazali prawdopodobną datę szczytu
  2. Radosław Majdan spodziewa się potomka. Zdjęcie pary czekającej na poród poruszyło wszystkich (FOTO)
  3. Krzysztof Krawczyk przekazał tragiczne informacje. Nie żyje bardzo bliska mu osoba
  4. Media obiegły powalające nieoficjalne wieści o ojcu Oliwii Bieniuk. Sytuacja, jakiej nie było od śmierci Ani Przybylskiej
  5. Kevin Aiston bawił widzów TVP. Teraz dotknęła go największa tragedia
  6. 8 policjantów urządziło skandalicznego grilla nad jeziorem. Złamali obostrzenia, nie mieści się w głowie

Źródło: twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News