Ministerstwo zdrowia znosi część zakazów w Polsce. Wiemy, które

Ministerstwo zdrowia znosi część zakazów w Polsce. Wiemy, które Źródło: Piotr Molecki/East News

Ministerstwo Zdrowia postanowiło wprowadzić pewne zmiany w obostrzeniach. Niektórzy Polacy znacznie ucieszą się z tego, że część problemów sama się rozwiąże.

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że wprowadza pewien zakaz, jednak są i dobre wiadomości, bowiem pewna grupa rodaków nie będzie posiadać się ze szczęścia. Zostanie zniesiona część obostrzeń.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych podjętych krokach

Resort postanowił wprowadzić kolejny zakaz, który - ku radości Polaków - nie tyczy się ograniczenia swobód. Z zakazu mogą być zadowoleni również lekarze. Ministerstwo Zdrowia zakazało wywożenia respiratorów z Polski, ponieważ w tej chwili są wręcz bezcenne w walce z epidemią. Zakaz dotyczy również kardiomonitorów, nie wolno ich również sprzedawać. Zakaz wprowadzono do odwołania, ale w szczególnych przypadkach zgodę na wywóz może wyrazić krajowy konsultant ds. anestezjologii i wojewoda.

Dobre wieści dotyczą Polaków pracujących za granicą. Ministerstwo Zdrowia zadecydowało o niewprowadzaniu nakazu kwarantanny w przypadku osób pracujących za granicą. Obostrzenie zniesiono m.in. dla pracowników kluczowych inwestycji energetycznych oraz dla tych, którzy pracują przy budowie rurociągu Baltic Pipe z Danii.

Reszta zatrudnionych musi odbyć kwarantannę

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Poddawanie pracowników kwarantannie zdecydowanie opóźniłoby prace związane z rurociągiem, a skutki byłyby dość nieprzyjemne - istniałaby ewentualność zwrócenia środków z powrotem do budżetu Unii Europejskiej. Niestety, reszta Polaków pracująca poza granicami kraju, musi liczyć się z obowiązkiem 14-dniowej kwarantanny.

Dzisiaj grzeje: 1. Mateusz Morawiecki przekazał nowe zakazy dla Polaków. Dużo się zmieni, Polacy przecierają oczy ze zdumienia

2. ZUS wydał właśnie ważny komunikat do wszystkich Polaków. Każdy powinien się z nim zapoznać

Wiadomo również, że dane osób, które odbywają kwarantannę, będą przekazywane z NFZ do centrów krwiodawstwa. Ma to zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo w pobieraniu i w transporcie krwi do badań. Jutro, tj. 9 kwietnia dowiemy się również, co zmieni się w sytuacji uczniów, m.in. tych, którzy podchodzą teraz do testów ósmoklasisty.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Czy długotrwałe oglądanie telewizji ma negatywny wpływ na wzrok? Eksperci tłumaczą
  2. Był obrzucany bananami i oskarżany o fałszerstwo. W końcu postanowił wyjechać z Polski
  3. Żona Roberta Janowskiego jest zrozpaczona. Zamieściła w sieci porażający apel
  4. Morawiecki mówi o końcu kwarantanny. Jest bliżej niż się wydaje
  5. Nie każdy może poświęcić pokarm w domu. Trzeba spełniać jeden kluczowy warunek
  6. Biedronka w polskim mieście zamknięta. Niestety, pozytywny wynik testu u kasjerki, właśnie nadeszła zła wiadomość

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News