Ministerstwo Zdrowia nieoczekiwanie zmienia ustalenia. Podczas konferencji wszystko wyszło na jaw

Ministerstwo Zdrowia nieoczekiwanie zmienia ustalenia. Podczas konferencji wszystko wyszło na jaw Źródło: youtube.com Onet News

Ministerstwo Zdrowia zmieniło wcześniejsze ustalenia, najnowsze wytyczne przekazano na poniedziałkowej konferencji prasowej. Resort zdrowia skonsultował się z Kolegium Lekarzy Rodzinnych, wspólnie opracowano nowe rozwiązania.

Ministerstwo Zdrowia nagle zmieniło wcześniejsze ustalenia w związku z jesienną strategią walki z pandemią koronawirusa. Resort Zdrowia po konsultacji z Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce podjął nowe decyzje, najnowsze wytyczne przekazano na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło zmianę dotychczasowych ustaleń

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał najnowsze ustalenia resortu w sprawie jesiennej strategii walki z pandemia koronawirusa w Polsce. Jej założenia ministerstwo ogłosiło tydzień temu, a rządowe pomysły wzbudziły sporo kontrowersji nie tylko wśród obywateli, ale przede wszystkim przedstawicieli służby zdrowia. Po konsultacji z Kolegium Lekarzy Rodzinnych, w planie wprowadzono istotne zmiany.

– Na początku nasze stanowiska bardzo się różniły. Ale w poczuciu odpowiedzialności dopracowaliśmy rozwiązania – przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski

Środowisko lekarskie miało przede wszystkim zastrzeżenia do założenia, dotyczącego zlecania przez lekarzy rodzinnych badań na koronawirusa przy fizycznej wizycie pacjenta.

– Zdecydowaliśmy się utworzyć pewnego rodzaju furtkę. [...] w przypadku, gdy mamy gorączkę powyżej 38 stopni, kaszel, duszności i utratę węchu lub smaku, wtedy nie będzie konieczności odbycia tradycyjnej wizyty […] przed zleceniem testów. [...] Będziemy oczywiście, tak jak deklarowałem, traktować to jako pewnego rodzaju pierwszy krok. Jako ukłon, ale jednocześnie podstawę do monitorowania, które pozwoli nam stwierdzić, czy jest to zachowanie racjonalne, czy w ten sposób kontrolujemy ryzyko zachorowania w populacji, czy lekarze rodzinni w takim modelu mogą zlecać w racjonalny sposób badanie – tłumaczył minister zdrowia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ministerstwo skonsultowało się z Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce

Doktor Michał Sutkowski, rzecznik Kolegium Lekarzy Rodzinnych podkreślił, jak niebezpieczne byłoby wpuszczanie do przychodni potencjalnie zakażonych koronawirusem pacjentów. 

– Nam chodzi o taki sposób, który będzie screeningowo chociaż mógł ustalić – jeszcze przed wizytą, na podstawie teleporady, tak, jak się dzieje w wielu miejscach na świecie - czy pacjent będzie mógł do przychodni bezpiecznie dla reszty pacjentów wejść. [...] jeżeli się okaże, że pacjent jest covid plus – mówiąc najprościej – to oczywiście stanowi zagrożenie dla tych wszystkich osób, które w tej przychodni przebywają. Mówię o wszystkich osobach: o kobietach w ciąży, o małych dzieciach, o szczepionych osobach dorosłych, osobach z nowotworami – wyjaśnił.

Dzisiaj grzeje: 1. Magda Narożna pokazała zdjęcie z wakacji. Wszyscy patrzą tylko na jej biust, przesadziła?

2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone

3. Mamy potwierdzenie, uczniowie natychmiast rozpoczynają zdalną naukę. Fatalna sytuacja w renomowanym liceum

Wśród pierwotnych założeń rządowej strategii do walki z pandemią wirusa SARS-COV-2, znajduje się m.in. utworzenie trzech poziomów szpitalnictwa, odpowiedzialnych za leczenie pacjentów z COVID-19 oraz rozbudowanie sieci punktów szybkiego testowania drive thru. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Osobisty dramat gwiazdy "M jak miłość". Wiemy, co przeżyła i co się stało
  2. Mumia przemówiła. Archeologowie odtworzyli głos człowieka sprzed 3 tysięcy lat
  3. Od 15 września ruszą wielkie zmiany w całej Polsce. Lekarze biją na alarm, będzie źle
  4. Media właśnie obiegło potwierdzenie. Uczniowie przechodzą na nauczanie zdalne, sytuacja w placówce wymknęła się spod kontroli
  5. Nikt nie wiedział, widzowie oniemieli. Szczena z "Chłopaków do wzięcia" przyznał się przed kamerą, bardzo wstydliwy sekret
  6. Ciężko uwierzyć, jak po latach wygląda Elżbieta Starostecka. Nie tak dawno w telewizji pokazała ulubiony sklepik warzywny

Źródło: TVN 24 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News