Ministerstwo Zdrowia zmieniło decyzję w ostatniej chwili. Wielu Polaków odetchnie z ulgą

Ministerstwo Zdrowia zmieniło decyzję w ostatniej chwili. Wielu Polaków odetchnie z ulgą Źródło: TVP Info

Ministerstwo Zdrowia postanowiło zmienić decyzję w ostatniej chwili. Dla wielu osób była nie tylko znacznym utrudnieniem, ale media wprost nazwały problem dość kontrowersyjnym. Teraz wszystko jest już jasne, można odetchnąć z ulgą.

Ministerstwo Zdrowia w ciągu ostatnich dni podjęło kilka decyzji, które mogły rozwścieczyć Polaków. Chodziło m.in. o ograniczenie osób na weselach, rygorystyczne noszenie maseczek, wprowadzenie zielonych, żółtych i czerwonych stref oraz obwieszczenie nowych wytycznych dla tych obszarów. Pozostała do rozwiązania jeszcze jedna kwestia.

Powstał problem, wszyscy szukali rozwiązania

Wiceminister zdrowia, Janusz Cieszyński, podczas konferencji prasowej poruszył tematy, które spędzały sen z powiek wielu Polakom. Oprócz wesel i testów na koronawirusa została poruszona kwestia dotycząca komunikacji miejskiej. Dziennikarze określili to jako "absurdalną sytuację". Dotyczy ona mieszkańców południowej Polski.

Chodzi mianowicie o komunikację miejską w aglomeracji śląskiej. Problem polega na tym, że Ruda Śląska została oznaczona jako strefa czerwona. Z resztą aglomeracji ma wspólną komunikację. Mieszkańcy martwili się, czy tramwaje danej linii będą mogły kursować z zielonych czy też żółtych powiatów do czerwonych i z powrotem. Janusz Cieszyński obwieścił, że zostaną wprowadzone specjalne ograniczenia.

Ministerstwo Zdrowia rozwiało wątpliwości, mieszkańcy są zadowoleni

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Na Śląsku jest największe zagęszczenie ludności, jest też inna struktura powiatów. Zaproponujemy, że ograniczenia będą dotyczyły tych środków transportu, które poruszają się na terenie konkretnych powiatów. [...] Przyszły tydzień chcemy poświęcić na konsultacje z samorządami w tej sprawie. Zależy nam, aby propozycje nasze wpisywały się w możliwości organizacyjne - tłumaczył Janusz Cieszyński.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: 12 województw objętych pomarańczową strefą. TVN ostrzega mieszkańców
2. Objawy niedoboru cynku. Bez niego w organizmie dochodzi do niebezpiecznych zmian
3. Więźniowie nie dali żyć ojcu, który zabił miesięcznego Wiktorka. Porażające, co zrobili w areszcie

Wiceminister zdrowia wytłumaczył także, że jeśli dany środek transportu porusza się po kilku powiatach, będą wprowadzone w nim specjalne ograniczenia liczby pasażerów. Będą mniejsze niż w reszcie kraju, ale na pewno komunikacja miejska nie będzie zawieszana w czerwonych strefach - tego obawiali się mieszkańcy. Nawet podczas lockdownu nie dochodziło do takich sytuacji. Samorządowcy na bieżąco są w kontakcie ze specjalistami, aby jak najłagodniej i bez strat przejść pogarszającą się sytuację epidemiologiczną w kraju.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Od soboty zamknięte kina i siłownie, maseczki obowiązkowe na ulicy. To już pewne, ogromne zmiany dla wielu Polaków
  2. Minister Emilewicz ostatecznie ucięła wszelkie nadzieje wielu Polaków. Nie ma odwrotu
  3. Fatalne informacje dla wielu Polaków. W konkretnym przypadku chrzest jest nieważny i musi zostać powtórzony
  4. Chcieli skorzystać z toalety w schronisku. Ich oczom ukazał się porażający widok, natychmiast złapali za telefon
  5. 11-latek prowokował niedźwiedzie w mini-zoo. Został przez nie zabity na oczach koleżanek

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News