Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat.
East News Andrzej Iwanczuk/REPORTER
Jakub Kossakowski - 7 Maja 2020

O krok od niebezpiecznej granicy. Ministerstwo Zdrowia wydało pilny komunikat

Podczas pandemii Ministerstwo Zdrowia stara się regularnie dostarczać nowych danych dotyczących rozwoju sytuacji. Ostatni raport opublikowany przez resort nie pozostawia złudzeń. Komunikat jest niezwykle niepokojący. Niewiele brakuje do przekroczenia niebezpiecznej granicy. Liczby mówią same za siebie.

Ciężko wyobrazić sobie większy problem, z którym miałoby się zmagać Ministerstwo Zdrowia. Pandemia odbiła się na naszym życiu i zmieniła otaczającą nas rzeczywistość. Na próżno jednak szukać jej końca. Raport opublikowany przez Ministerstwo Zdrowia mówi sam za siebie.

Anna Lewandowska, mama o porodzieMama Anny Lewandowskiej nieoczekiwanie zdradziła prawdę o porodzie córki. Wszystko stało się jasneCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia przekazało kolejne niepokojące wieści

Wczorajszy raport zamieszczony przez Ministerstwo Zdrowia zawierał pewien błąd, jednak dzisiejszy wykaz zamieszczony na Twitterze obył się bez pomyłek. Niestety nie napawa on optymizmem. Koronawirus w dalszym ciągu się rozprzestrzenia i potwierdza to liczba zainfekowanych. Tym razem jesteśmy o krok przed przekroczeniem pewnej granicy. Jakie informacje zawiera raport umieszczony przez Ministerstwo Zdrowia?

- Mamy 158 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (78), dolnośląskiego (28), wielkopolskiego (23), zachodniopomorskiego (6), pomorskiego (6), kujawsko-pomorskiego (5), warmińsko-mazurskiego (4), opolskiego (4) - możemy wyczytać we wpisie zamieszczonym na Twitterze resortu, jednak najbardziej przejmująca jest liczba wszystkich zainfekowanych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Owczarek niemiecki z nieziemskimi oczamiSzczeniak owczarka niemieckiego z niezwykłymi oczami. Ich sekret jest banalny, efekt nieziemskiCzytaj dalej

Już niebawem osiągniemy niebezpieczną granicę

Ministerstwo Zdrowia, na którego czele zasiada Łukasz Szumowski, za pomocą Twittera opublikowało aktualną liczbę zainfekowanych i zmarłych osób. Niestety koronawirus nadal przybiera na sile. Okazuje się, że niewiele brakuje do osiągnięcia łącznej liczby chorych w wysokości 15 tysięcy. Nie da się ukryć, że to bardzo niepokojąca wiadomość. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ministerstwo Zdrowia liczba chorych wynosi 14 898, natomiast zmarłych 737. Resort udostępnił dane dotyczące kolejnych zgonów.

- Z przykrością informujemy o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 96-M Gdynia, 84-K Konin, 80-K Poznań, 84-K Łańcut. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące - napisało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Dzisiaj grzeje:

1. Jackowski powiedział, gdzie jest Kacperek. Służby błyskawicznie udały się na miejsce, widok ściął ich z nóg

2. Dagmara Kaźmierska w towarzystwie przystojnego mężczyzny. Z nim planuje ślub?

Wzrosła również liczba osób objętych kwarantanną. Jak donosi portal TVN24, aktualnie ten środek został zastosowany u ponad 100 tysięcy osób. Bez wątpienia dzisiejsze wieści nie dają powodów do radości. Koronawirus wciąż przyczynia się do nowych zakażeń. W związku z tym należy pamiętać o przestrzeganiu wytycznych mających na celu zapobieganiu rozprzestrzeniania się choroby. Podczas pandemii wiele zależy od naszej postawy i odpowiedzialności.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Minister Szumowski ostrzega. Wkrótce może czekać nas ponowne zamrożenie gospodarki
  2. Dawid Kubacki opowiedział prawdę o swoich początkach. Nikt nawet nie wiedział, co przeżywał
  3. Informacja tak bolesna, że nie powiedzieli nawet mamie Kacperka. Nagły zwrot akcji w poszukiwaniach
  4. Policja dokonała tragicznego odkrycia. Prokuratura podjęła decyzję po odnalezieniu martwego dziecka
  5. Agata Młynarska dopiero na kwarantannie ujawniła, co myśli o teściowej. Łzy cisną się do oczu
  6. Nie wymaga pieczenia, umiejętności i nietypowych składników. Bajecznie proste ciasto robi się niemal samo

Znaki zodiakuJaki znak zodiaku ma Wasze małżeństwo? Odpowiedź może zaboleć, nie wszyscy będą żyli długo i szczęśliwieCzytaj dalej

Źródło: Twitter / TVN24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News