Sytuacja jest tragiczna. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło

Sytuacja jest tragiczna. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło Źródło: Piotr Molecki East News

Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje, które zszokowały wielu Polaków. Informacje na temat sytuacji rodaków obiegła krajowe media. Mieszkańcy jednego z województw mają poważne powody do obaw. Warto zadbać o własne bezpieczeństwo.

Ministerstwo Zdrowia przekazało niepokojącą wiadomość na temat pojawienia się kolejnego ogniska koronawirusa na terenie województwa opolskiego. Informacje z tego rejonu są tragiczne. Wśród zarażonych są osoby będące w gronie najbardziej narażonych na komplikacje, które niesie za sobą choroba COVID-19. Wszyscy zamieszkiwali jeden z regionalnych DPSów - Dom Pomocy Społecznej w Gierałcicach.

Ministerstwo Zdrowia przekazało tragiczne informacje

Dom Pomocy Społecznej w Gierałcicach sprawuje opiekę nad siedemdziesięcioma mężczyznami w wieku od 20 do 65 lat, którzy zmagają się z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Większość podopiecznych to osoby upośledzone w stopniu znacznym lub głębokim, borykające się z licznymi chorobami współistniejącymi. DPS zapewnia im całodobową opiekę, pomoc medyczną, zajęcia rehabilitacyjne oraz terapie. Fala zakażeń koronawirusem w takim miejscu niesie szczególne niebezpieczeństwo.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Starosta kluczborski Mirosław Birecki, poinformował, że od środy, 2 września bieżącego roku, potwierdzono aż 25 przypadków zakażenia wśród pensjonariuszy i trzy przypadki zarażenia wśród osób, które sprawowały nad nimi opiekę. Ognisko koronawirusa rozprzestrzeniło się w oszałamiającym tempie. Aż troje pacjentów gierałcickiego DPS jest obecnie hospitalizowanych w związku z zaostrzonymi objawami COVID-19. Władze powiatu kluczborskiego zapewniają jednak, że placówka jest doskonale wyposażona i posiada środki sanitarne, które pomogą w utrzymaniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

Ministerstwo Zdrowia, 6 września, w niedzielnym komunikacie w mediach społecznościowych, poinformowało, że na terenie województwa opolskiego, gdzie leży Dom Pomocy Społecznej w Gierałcicach, odnotowano rekordową ilość przypadków zakażeń koronawirusem. Pozytywny wynik testu otrzymało aż 36 mieszkańców tego regionu. Większość z nich to niepełnosprawni pacjenci placówki. 

Dzisiaj grzeje: 1. Zakaz, który rozwścieczył Polaków, już nie obowiązuje. Mamy potwierdzenie

2. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

3. Pilny komunikat do wszystkich Polaków. Sytuacja lada moment będzie krytyczna

Rekord po raz kolejny padł w Małopolsce, gdzie wykryto aż 90 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Na kolejnych miejscach plasują się województwa: mazowieckie (59), pomorskie (45), opolskie (36), śląskie (35), wielkopolskie (35), podkarpackie (33), łódzkie (20), kujawsko-pomorskie (19), świętokrzyskie (15), podlaskie (14), lubelskie (13), warmińsko-mazurskie (9), dolnośląskie (8), zachodniopomorskie (4) i lubuskie. Zmarło siedmiu chorych. Obecnie zarażonych niebezpiecznym patogenem jest aż 70 824 osób. Wyzdrowiało natomiast kolejne 2 120. Warto zapoznać ze zmianami ogłoszonymi przed kilkoma dniami przez Ministerstwo Zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ludzie wyszli na ulice, mają dość, zebrali się pod Pałacem Prezydenckim. O co chodzi?
  2. Zaskakujący easter egg w systemie Windows 95. Znalezienie go trwało 25 lat
  3. Bardzo smutne wyznanie Hanny Gronkiewicz-Waltz. Usłyszała od lekarzy porażającą diagnozę
  4. Tragedia w północnej Polsce. Umierał na oczach rodziny, wielki ból
  5. Ogromna wpadka gwiazdy TVP na festiwalu w Opolu. Wszyscy patrzyli tylko na jej nogi, dramat
  6. Przenigdy nie wkładaj 3 rzeczy do zmywarki. Skutki mogą być koszmarne

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News