Ministerstwo Zdrowia wie, jak na Śląsku rozprzestrzenił się koronawirus
PIOTR GAJEK East News
Agata Jaroszewska - 6 Maja 2020

W jednym punkcie Polski ponad 400 osób zakażonych koronawirusem. MZ zdradziło, jak doszło do zakażenia

Ministerstwo Zdrowia za pośrednictwem rzecznika przekazało informację o tym, że wie, w jaki sposób koronawirus rozprzestrzenił się na Śląsku. W ostatnich raportach prezentowanych przez resort zdrowia niepokojące były liczby nowych zakażeń odnotowywanych właśnie w południowej części Polski. Okazuje się, że wszystkie miały miejsce praktycznie w jednym punkcie i w związku z tym na mapie zakażeń powstało nowe ognisko epidemii. Szybkość przyrostu zakażonych SARS-CoV-2 nie umknęła uwadze Ministerstwa Zdrowia. Podjęte zostaną kroki mające pomóc opanować sytuację.

Ministerstwo Zdrowia codziennie publikuje dwa komunikaty dotyczące nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce. W ostatnim raporcie niepokój wzbudzała duża liczba zakażeń z województwa śląskiego, które codziennie odnotowywało ogromne ilości nowych pacjentów.

Karol StrasburgerKarol Strasburger właśnie przekazał radosną nowinę. Ma powody do świętowaniaCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia wie, w jaki sposób doszło do zakażeń

Ministerstwo Zdrowia zdecydowało podjąć konkretne działania w stosunku do ponad 400 zakażeń ze Śląska. W jednym punkcie w kraju jeszcze chyba nigdzie nie odnotowano tak dużej ilości zakażonych osób. Okazuje się, że bohaterowie ostatnich raportów resortu zdrowia to górnicy pracujący w śląskich kopalniach. To właśnie tam powstało nowe epicentrum epidemii, ale rzecznik Ministerstwa Zdrowia w specjalnym komunikacie poinformował, iż resort wie, jak doszło do zakażeń i zdecydował się na podjęcie konkretnych kroków. W tym momencie poza potwierdzonymi infekcjami w obowiązkowych kwarantannach domowych przebywa ponad 1,5 tys. ludzi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Ciąża niebywała informacjaPo 40-godzinnym porodzie położna spojrzała na matkę i zamarła. Miała do przekazania niebywałą informacjęCzytaj dalej

Ważne jest monitorowanie zaistniałej sytuacji

Trzy kopalnie w związku z wydarzeniami częściowo wstrzymały swoją pracę. Według informacji przekazywanych przez "Super Express" koronawirus został przeniesiony między kopalniami przez personel odwiedzający każdą z nich.

- Mam tu na myśli koordynatorów, którzy przemieszczali się pomiędzy kopalniami. Tak wynika z ustaleń służb sanitarnych - mówił mediom rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz. Kiedy SARS-CoV-2 pojawił się już w kopalni, górnicy, którzy z racji wykonywanego zawodu nie mają możliwości stosowania się do zaleceń izolacji i ograniczenia kontaktu zarażali się lawinowo. To idealny przykład efektu kuli śnieżnej. Konieczne było wdrożenie specjalnych działań.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie mieści się w głowie, co ksiądz robił z chłopcem. Musiał trafić do szpitala, ból był przytłaczający

2. Dziś zniesiono kolejne obostrzenie. Wszyscy długo czekaliśmy na dobrą wiadomość

Epicentrum koronawirusa w Polsce to obecnie Śląsk

"Super Express" przekazuje także, że wkrótce do tego regionu zostanie wysłany Główny Inspektor Sanitarny, gdyż sytuacja wydaje się naprawdę trudna do opanowania. To jak dalej potoczy się ta sprawa, może mieć istotny wpływ na dalszy rozwój epidemii koronawirusa w Polsce.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Chiny odpowiadają USA na zarzuty dotyczące epidemii koronawirusa. Padły bardzo mocne słowa
  2. Świat obiegła przerażająca informacja. Nie żyje gwiazdor znany w całym kraju, pierwszy taki przypadek na świecie
  3. Naukowcy odkryli niebywałą właściwość bananów. Mają rzecz cenniejszą od witamin
  4. Cudowna receptura naszych babć na mocne i zdrowe włosy. Przestaną wypadać już po pierwszym użyciu
  5. Przepis na idealny krupnik. Sekretem jest jeden składnik, o jakim mało kto myśli przy gotowaniu
  6. Nie wymaga pieczenia, umiejętności i nietypowych składników. Bajecznie proste ciasto robi się niemal samo

Krzysztof JackowskiJackowski pomaga w poszukiwaniu Kacperka. Kobieta zdradziła całą prawdę o działalności, jaką podejmujeCzytaj dalej

Źródło: SuperExpress

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News