Ministerstwo Zdrowia przyznało się do błędu.
East News Andrzej Iwanczuk/REPORTER
Jakub Kossakowski - 6 Maja 2020

Ministerstwo poinformowało o poważnej pomyłce. Liczba zakażonych jest oficjalnie inna, niż podawano

Codziennie Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych przypadkach osób zainfekowanych przez koronawirusa. Ostatni raport zawierał jednak błąd dotyczący liczby chorych. Okazuje się, że jest ona inna niż początkowo podano. Ministerstwo Zdrowia szybko przyznało się do pomyłki.

Z cała pewnością koronawirus sprawił, że Ministerstwo Zdrowia zmaga się z problemami, z którymi nie miało wcześniej do czynienia. Na Twitterze na bieżąco zamieszczane są raporty uaktualniające liczbę chorych i zmarłych. W ostatnim z nich znalazł się błąd.

KacperekSiostra Rafała B., ojca Kacperka przerywa milczenie. Ujawniła kluczowy fakt w jego sprawieCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane dotyczące zarażonych

Niestety panująca pandemia w dalszym ciągu nie daje o sobie zapomnieć, a Ministerstwo Zdrowia ma pełne ręce roboty. Pomimo tego, że rząd decyduje się na coraz to nowe łagodzenie obostrzeń, to nowych zainfekowanych w dalszym ciągu przybywa. Potwierdzają to raporty zamieszczane przez resort.

W dniu wczorajszym Ministerstwo Zdrowia przekazało bardzo przykre informacje dotyczące liczby zachorowań, dzisiejszy raport również nie napawa optymizmem. Jednak pojawił się w nim pewien błąd, który szybko został skorygowany. Do jakiej pomyłki przyznało się Ministerstwo Zdrowia?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kuchenne rewolucjeWygląd Gessler zmienił się drastycznie podczas izolacji. W sieci pojawiły się zdjęciaCzytaj dalej

Błąd został szybko skorygowany

- Z rejestru woj. warmińsko-mazurskiego usuwamy dwóch zakażonych, którzy są wykazywani przez WSSE Warszawa. Liczba zakażonych koronawirusem: 14 647/723 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - można wyczytać w komunikacie zamieszczonym na Twitterze Ministerstwa Zdrowia.

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na portalu społecznościowym liczba nowych zachorowań wynosi 218. Najwięcej zarażonych odnotowano w województwie śląskim. Wykryto tam aż 145 nowych przypadków zainfekowania. Raport zamieszczony przez Ministerstwo Zdrowia zawierał również informacje o kolejnych ofiarach śmiertelnych.

- Z przykrością informujemy o śmierci 7 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 75-M Radomsko, 79-K Łańcut, 74-K, 66-M, 90-K, 74-M Poznań, 86-K Gdańsk. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące - poinformowało Ministerstwo Zdrowia na swoim Twitterze.

Dzisiaj grzeje:

1. Kluczowe znalezisko w bagażniku taty Kacperka. Żona Rutkowskiego przekazała nieoczekiwane wiadomości

2. Czy możemy planować wakacje 2020? Słowa Szumowskiego nie pozostawiają wątpliwości, powiedział o otwarciu granic Polski

Nie da się ukryć, że tego typu pomyłki przy tak dużych liczbach mogą się zdarzyć, jednak Ministerstwo Zdrowia prawdopodobnie będzie unikało tego typu błędów w przyszłości. Mogą się one przyczyniać do podważania informacji przekazywanych przez resort, a to ostatnia rzecz, która jest potrzebna podczas pandemii.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dwóch braci wypadło z jedenastego piętra. Straszna wiadomość obiegła media
  2. Laura Lewandowska przyszła dziś na świat. Ujawniamy znaczenie imienia córeczki Roberta i Anny
  3. Stan klęski żywiołowej w Polsce wprowadzony zostanie niebawem? Czołowy polityk PiS podzielił się z mediami tajemniczym komentarzem
  4. Wielu Polaków nie wytrzymało. Chodzi o zachowanie Agaty Dudy
  5. Rząd rozdaje po 5 tysięcy złotych. Jest jednak haczyk, konsekwencje mogą być ogromne
  6. 92-latek prosi o pomoc. Zawsze zostawiaj łyżkę z cukrem w ogródku wychodząc z domu

Krzysztof JackowskiJackowski pomaga w poszukiwaniu Kacperka. Kobieta zdradziła całą prawdę o działalności, jaką podejmujeCzytaj dalej

Źródło: Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News