Ministerstwo Zdrowia, Waldemar Kraska
youtube.com Polskie Radio
Weronika Wasiak - 5 Października 2020

A jednak. Słuchacze Polskiego Radia usłyszeli jako pierwsi, wiceminister zdrowia potwierdził przygnębiającą wiadomość

Ministerstwo Zdrowia wszystko potwierdziło. Na antenie Polskiego Radia głos zabrał wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska, krótko rozwiewając wszystkie wątpliwości Polaków.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę, 4 października, o 1934 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem. W sobotę liczba pozytywnych testów wynosiła 2397. Łączna ilość zarażeń w naszym kraju nieubłaganie zbliża się do 100 tysięcy, a mimo to rząd, przynajmniej dotychczas, nie podjął decyzji o wprowadzeniu nowych restrykcji na terenie całej Polski, bo jak tłumaczono, "działania lokalne się sprawdzają". Tymczasem głos zabrał wiceminister zdrowia, przekazując nie najlepszą dla Polaków wiadomość.

TVP - nie żyje polski artystaTVP przekazało niewyobrażalnie smutne informacje. Nie żyje słynny polski aktor i reżyserCzytaj dalej

Przygnębiające informacje na antenie Polskiego Radia. Ministerstwo Zdrowia nie mówi nam jednak o wszystkim?

Gościem poniedziałkowego wydania "Sygnałów Dnia" w jedynce Polskiego Radia gościem był wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska. Rozmowa dotyczyła rozwoju epidemii koronawirusa w naszym kraju i planach rządu. Kilka dni temu MZ informowało, że tak drastyczny wzrost nowych zakażeń nie powinien być dla nikogo szokiem, bo o drugiej fali zachorowań mówiono już od dawna. Te słowa nie sprawiły jednak, że mieszkańców ogarnął spokój.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

Spore zamieszanie wprowadziła również najnowsza wypowiedź Kraski, który przyznał, że wbrew temu, o czym zapewnia Polaków Ministerstwo Zdrowia, strategia walki z pandemią jest na bieżąco zmieniana, a jeszcze w tym tygodniu wprowadzone zostaną pierwsze zmiany.

- Strategia jesienna jest cały czas modyfikowana. (...) W tym tygodniu będziemy zwiększać liczbę łóżek dedykowanych pacjentom z COVID-19 - mówił w Polskim Radiu wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska.

Kraska przyznał również, że w kolejnym etapie strategii rząd zamierza do cna wykorzystać środki, które "w tej chwili istnieją".

Dzisiaj grzeje:

1. W akcji straż, wojsko i karetki, ludzie są masowo wywożeni. Niepokojące sceny na zachodzie Polski

2. Uczestnik wybuczany przez widownię „The Voice of Poland”. Powiedział prawdę o Edycie Górniak

3. Mamy potwierdzenie, dwóch księży zakażonych koronawirusem. Sanepid pilnie szuka wiernych

- W nowym etapie naszej strategii chcemy maksymalnie wykorzystać te środki, które w tej chwili już teraz istnieją - nie mówię o łóżkach czy respiratorach, ale o zasobach ludzkich - dodał, zaznaczając, że "logistyka na poziomie poszczególnych województw będzie zdecydowanie sprawniejsza".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nagły, ogromny protest w samym centrum Warszawy. Młodzi Polacy mają dość, ruszyli na ulice
  2. Nieprawdopodobny suckes Igi Świątek. Polka bezlitosna dla rywalki, wielkie brawa, pękamy z dumy
  3. Media przekazały tragiczną informację. Nie żyje wielka postać, miał koronawirusa
  4. Dorota Szelągowska miała koszmarny wypadek, nie mogła chodzić. Porażające wyznanie, przestała ukrywać
  5. Dorota Gardias już nic nie ukrywa. Porażające słowa ze szpitala, przeżyła dramatyczne chwile
  6. Masz w domu żeliwną maszynkę do mięsa? Jesteś prawdziwym szczęściarzem

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Polskie Radio

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News