Działania podjęte w trybie pilnym. Ministerstwo Zdrowia przekazało nagły komunikat

Działania podjęte w trybie pilnym. Ministerstwo Zdrowia przekazało nagły komunikat Źródło: Jan Bielecki East News

Ministerstwo Zdrowia podjęło pilne działania w sprawie zapobiegania dalszego rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa w Polsce. Powodem wzmożonych czynności jest nagły wzrost liczby zachorowań, który mogliśmy obserwować w ostatnich dniach. Przekazano bardzo ważny komunikat, którego treść dotyczy wszystkich Polaków.

Ministerstwo Zdrowia przekazało nagły komunikat skierowany do wszystkich Polaków. Rzecznik resortu, Wojciech Andrusiewicz, zabrał głos w sprawie środków bezpieczeństwa, mających uchronić obywateli przez dalszą transmisją wirusa SARS-CoV-2. Można przypuszczać, że powodem tych działań jest wczorajsza, rekordowa liczba zarażeń. Do masowych zakażeń dochodzi na weselach, pogrzebach i w dużych firmach. Sytuacja epidemiologiczna jest bardzo poważna.

Ministerstwo Zdrowia przekazało nagły komunikat

Ministerstwo Zdrowia po raz kolejny przypomniało, że noszenie maseczek ochronnych w zamkniętych pomieszczeniach i miejscach, gdzie niemożliwe jest zachowanie dystansu społecznego, jest obowiązkiem wszystkich Polaków. Według Wojciecha Andruszewicza, z obowiązku zasłaniania ust i nosa nie zwalnia żadne schorzenie. Osoby, które nie mogą nosić masek, bo chorują na przykład na astmę, powinny zaopatrzyć się w przyłbice, które zapewniają większy komfort podczas oddychania.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Nie ma wytłumaczenia dla nieprzestrzegania powszechnego obowiązku zasłaniania ust i nosa - przypomniał przedstawiciel resortu zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia przypomniało także o tym, że właściciele sklepów mają prawo odmówić obsługi klientom, który nie mają na sobie maseczek lub przyłbic. Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji apelowała, że zasadnym byłoby powstanie prawa, pozwalającego na niewpuszczenie do placówki osoby, która odmawia zastosowania się do zasad rygoru sanitarnego. Jak podkreślają, sklepy nie są w stanie samodzielnie egzekwować noszenia maseczek przez kupujących. Resort zdrowia postanowił przychylić się do tej prośby.

Dzisiaj grzeje: 1. Już w poniedziałek zostanie podjęta decyzja. Niepokojące doniesienia

2. Zmarło sześciu księży. Dramatyczne wydarzenia w centralnej Polsce

- Oczywiście dla uniknięcia jakichkolwiek nieporozumień w tym zakresie zechcemy w trybie pilnym doprecyzować zapis o obowiązku zasłaniania nosa i ust, tak by przedstawiciele podmiotów handlowych mieli pełną jasność, że nie powinni obsługiwać klientów narażających innych na zakażenie [...] wzmocnienie zapisów będzie zapewne rodzić też konsekwencje wzmocnienia przepisów karnych, zawartych już w ustawie, a dotyczących kar właśnie dla podmiotów handlowych za nieprzestrzeganie norm sanitarno-epidemiologicznych i narażanie klientów na zakażenie - poinformował Wojciech Andruszewicz.

We wtorek, 4 sierpnia, padł kolejny rekord liczby zakażeń. Pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymało aż 680 osób. Dzień wcześniej Ministerstwo Zdrowia informowało o 575 przypadkach, zaś w w niedzielę, 2 sierpnia, o 548. W dniach poprzedzających te daty statystyki znacznie przekraczały liczbę 600 zarażonych. Wszystko wskazuje na to, że pandemia nie zwalnia tempa, a niestosowanie się do obostrzeń sanitarnych może mieć opłakane konsekwencje.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przełom w sprawie Woźniak-Staraka. Członek rodziny wyjawił całą prawdę, policja żąda kary
  2. Wyciekły numery PESEL i numery dowodów. Lepiej sprawdzić, czy jest się w zagrożonej grupie
  3. Tysiące Polaków w żałobie, śmierć nadeszła nagle. Dotarła do nas ogromnie bolesna wiadomość o śmierci zasłużonego Polaka
  4. Widok odbiera mowę. Mamy zdjęcia grobu Andrzeja Leppera w 9. rocznicę jego tragicznej śmierci
  5. Biedronka pilnie wycofuje popularny produkt, możesz go mieć w lodówce. W sprawę wkracza GIS

Źródło: Twitter/Bankier.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News