Ministerstwo Zdrowia
pikio
Klaudia Bochenek - 5 Maja 2020

Zatrważający bilans, nie ma powodów do radości. Ministerstwo Zdrowia przekazało czarne informacje

Ministerstwo Zdrowia przekazało ponure informacje - bilans i statystyki mówią same za siebie. To pierwszy raport tego dnia. Niestety są kolejne ofiary śmiertelne koronawirusa, a sytuacja w jednym z województw niepokoi szczególnie, wysoki wzrost zachorowań.

Ministerstwo Zdrowia opublikowało raport dotyczący koronawirusa. Liczby z dnia na dzień nieubłaganie rosną, mamy już 700 ofiar śmiertelnych.

Ministerstwo Zdrowia przekazało pierwszy w tym dniu bilans. Przykre statystyki w jednym z województw

Ministerstwo Zdrowia przygotowało długi raport dotyczący najnowszych statystyk, które pod koniec dnia w ogólnym bilansie mogą być jeszcze bardziej zatrważające. W jednym z województw odnotowano prawie 100 nowych przypadków zakażeń.

Rok szkolny klluczowa decyzjaKluczowa decyzja, rodzice nie dowierzają. Minister przerwał milczenie dot. powrotu dzieci do szkółCzytaj dalej

- Mamy 236 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (99), wielkopolskiego (61), świętokrzyskiego (18), małopolskiego (16), dolnośląskiego (11), zachodniopomorskiego (8), pomorskiego (6), warmińsko-mazurskiego (4), opolskiego (4), kujawsko-pomorskiego (4), podkarpackiego (2), lubelskiego (2) i podlaskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 3 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 67-M Starachowice, 74-K Zgierz, 69-M Racibórz. Większość osób miała choroby współistniejące. W związku z błędnie zaraportowanym przez WSSE Bydgoszcz zgonem z Białych Błot zostaje on usunięty z wykazu. Szczegóły znajdują się w oświadczeniu Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Bydgoszczy. Liczba zakażonych koronawirusem: 14 242/700 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - czytamy na Twitterze Ministerstwa Zdrowia. Niepokojące jest to, że oficjalnie mamy już 700 ofiar śmiertelnych.

Trudna sytuacja szczególnie w dwóch województwach

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

mięsoNie zauważył, że je niedogotowaną wieprzowinę. Największy błąd życia, oto, co znaleziono w jego mózguCzytaj dalej

W dalszym ciągu liczba zakażonych oscyluje wokół ok. 300 łącznych przypadków dziennie. O reszcie dowiemy się przy drugim raporcie, publikowanym przez ministerstwo ok. 17:30. Chociaż w weekend majowy odnotowano odpowiednio 228, 270 i 318 przypadków, dziś ta liczba może wzrosnąć. Epidemiolodzy oraz ministerstwo w ciągu najbliższych dni dowiedzą się, czy weekend majowy nie przyniesie opłakanych skutków w postaci dynamicznego wzrostu zachorowań. Przykładem mogą być dane po wielkanocnym weekendzie - 17 kwietnia odnotowano 461 przypadków, a 19 kwietnia 482, czyli najwięcej jak do tej pory.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd w ostatniej chwili wprowadził ważne zmiany. Cofnięto wiele zakazów
2. ”Rz”: Rząd bliski podjęcia decyzji dotyczącej milionów Polaków. Chodzi o nasze pieniądze

Na tę chwilę sytuacja wygląda najgorzej na Mazowszu (2553 zakażonych i 211 zgonów) oraz na Śląsku (2755 zakażonych oraz 133 zgony). Z kolei bardzo najlepsza sytuacja jest w województwie lubuskim - zaledwie 90 potwierdzonych przypadków oraz 0 zgonów. To właśnie tam potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Wstrząsające doniesienia służb specjalnych. Chiny mogły ukrywać prawdę o wirusie z Wuhan
  3. Brat Anny Lewandowskiej wygadał się. Złamali jej nos, biła się z mężczyznami, wszystko wyszło na jaw
  4. Mama Kacperka nie mogła dłużej ukrywać prawdy. Wiadomo już, co wydarzyło się tuż przed zaginięciem chłopca
  5. Dramat w rodzinie Donalda Tuska. Córka byłego premiera przekazała smutną wiadomość
  6. Zwrot akcji ws. córki Kasi Kowalskiej. Ujawniono, w jakim naprawdę jest stanie
  7. Znowu ktoś się pomylił? Dzisiaj w Biedronce szynka i kiełbasa po 1 zł, mięso mielone 3 zł, niewyobrażalne

Chłopaki do wzięciaDziewczyna Szczeny z "Chłopaków do wzięcia" przerwała milczenie. Światło dzienne ujrzała powalająca prawda o ich dzieckuCzytaj dalej

Źródło: Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News