Ministerstwo Zdrowia
East News Piotr Molecki
Klaudia Bochenek - 5 Kwietnia 2020

Po wielu godzinach milczenia ministerstwo zdrowia wydało ważne oświadczenie. Wiadomo, dlaczego wczoraj nie podano wieczornych danych

Ministerstwo Zdrowia w końcu przerwało milczenie i zdecydowało się wydać oświadczenie. Już wiemy, dlaczego wczoraj dowiedzieliśmy się o tak małej liczbie zakażonych i dlaczego nie upubliczniono wieczornego raportu.

Ministerstwo Zdrowia musiało w końcu zabrać głos, internauci niecierpliwili się i zwracali uwagę na to, że nie są informowani o kolejnych przypadkach. Wiemy, dlaczego.

Ministerstwo Zdrowia wydało oświadczenie, wszystko jest już jasne

4 kwietnia dowiedzieliśmy się o zaledwie 244 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. 2 i 3 kwietnia było to odpowiednio 392 i 437 zakażeń. Wszyscy czekali na trzeci, wieczorny raport Ministerstwa Zdrowia. Niestety, ten nie został opublikowany. Dopiero dziś ministerstwo wyjaśniło, dlaczego tak się stało. Poprzednie zmiany w raportach (np. odnośnie godziny publikacji raportu nr 1) były odpowiednio wcześniej zapowiadane.

Mąż zabił żonęZabił żonę przez kwarantannę. Nie wytrzymał z nią nawet tygodnia pod jednym dachemCzytaj dalej

- Wyjaśniamy, że wczoraj nie został pominięty żaden komunikat. Przeszliśmy na raportowanie ze służbami sanitarno-epidemiologicznymi w trybie 2 razy na dobę. Nadal otrzymujecie Państwo komunikaty z danymi na bieżąco po zaraportowaniu przez Sanepid. O godzinie 10.00 komunikat z najnowszymi danymi - czytamy na Twitterze Ministerstwa Zdrowia.

Zmniejszona liczba dziennych raportów

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Balkon również obowiązują przepisy.Przepisy są bezwzględne. 7 rzeczy, których nie możesz robić na własnym balkonie, surowe karyCzytaj dalej

Internauci nie są usatysfakcjonowani taką odpowiedzią, domagają się, aby podano właściwą liczbę zakażonych z poprzedniego dnia. 200 zakażeń mniej z dnia na dzień nie wygląda według nich "racjonalnie". Wielu z obserwatorów poczynań Ministerstwa Zdrowia wolałoby być wcześniej uprzedzonych o takich zamiarach ministerstwa, niektórzy z nich na bieżąco sprawdzają stan zakażonych i zmarłych przez koronawirusa. Brak raportu bez żadnego wyjaśnienia był sporym szokiem.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje wybitny polski dziennikarz, prawdziwa legenda. Tragiczne informacje obiegły media

2. Kiedy wrócimy do pracy? Biolog podał dwie możliwe daty

Zauważamy, że Ministerstwo Zdrowia wprowadza mniejszą liczbę raportów. Na początku epidemii w Polsce były to 3-4 powiadomienia dziennie, potem 3, a dziś ministerstwo stawia na raport poranny i wieczorny. Być może chce stopniowo przejść na "model włoski" - tam raport jest jeden, zbiorczy, raz na 24 godziny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niepokojące dane GIS. Kto w Polsce najczęściej choruje na COVID-19?
  2. Nie żyje reprezentant Polski. Zagrał dla kadry 24 razy, ogromna strata
  3. Nagranie z awantury w Biedronce podbija sieć. Rzuciła się na kasjerkę z rękami, dantejskie sceny
  4. Od kwietnia pracownicy mogą stracić nawet połowę pensji. Chodzi o duże pieniądze, wszystko zgodnie z prawem
  5. Zdjęcie kolejki pod polskim sklepem przejdzie do historii. Najbardziej przerażająca jest rzecz, której nie widać
  6. Załamana kasjerka powiedziała całą prawdę o "godzinach dla seniorów". Nie mieści się w głowie

ciasto bez cukiernika i doświadczenia kulinarnegoBajecznie proste ciasto bez pieczenia. Lekkie i słodkie, wszyscy będą pytać o przepisCzytaj dalej

Źródło: Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News