Ministerstwo Zdrowia nowe prawo
pikio
Klaudia Bochenek - 4 Sierpnia 2020

Ministerstwo Zdrowia potwierdza, będzie nowe prawo. Dotknie wszystkich Polaków

Ministerstwo Zdrowia już potwierdziło - jeszcze w sierpniu wejdzie w życie nowe prawo. Przepisy będą dotyczyć każdego Polaka, dlatego wszyscy muszą wiedzieć o pilnych zmianach. Łukasz Szumowski dokładnie wytłumaczył, czego konkretnie dotyczą.

Ministerstwo Zdrowia pracuje nad wprowadzeniem nowego prawa. Łukasz Szumowski zabrał głos i wyjaśnił, co już za chwilę czeka Polaków. Dokładna data nie jest jeszcze znana, ale rządowi zależy, żeby przepisy zaczęły obowiązywać wszystkich jeszcze w sierpniu.

Łukasz Szumowski zapowiada zmiany już w sierpniu

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski, w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" zapowiedział o nadchodzących zmianach w prawie, które dotkną każdego. Niewiedza może skończyć się boleśnie wysokim mandatem. Jak się okazuje, jeśli wejdziemy do sklepu bez maseczki, nie zostaniemy obsłużeni. Personel będzie miał prawo wyprosić nas z lokalu i niezrealizowania zakupów.

polsat gwiazda zmianaPoznajecie ją? Była gwiazdą hitowego serialu na Polsacie, dzisiaj trudno ją rozpoznaćCzytaj dalej

- Chcemy wyposażyć w dodatkowe uprawnienia sklepy, by miały prawo nie obsługiwać osób bez maseczek. Będzie to wprowadzone jako norma prawna jeszcze w tym miesiącu - zapowiedział minister zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia reaguje na wzrost zachorowań

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Fryzjer przyciął końcówkiPoszła do fryzjera przyciąć końcówki. Gdy zobaczyła, co jej zrobił, nogi się pod nią ugięłyCzytaj dalej

Łukasz Szumowski został zapytany o to, czy spodziewa się kolejnego wzrostu zarażeń (1 sierpnia padł rekord - 658 zakażeń w ciągu doby) w związku z wakacjami, jednak minister odpowiedział, że "na razie tego nie widać".

- Widzimy też po testowanych kuracjuszach, którzy udają się do sanatoriów, że generalnie w populacji wirusa wcale nie jest dużo - mówił minister zdrowia.

Dzisiaj grzeje:

1. Już w poniedziałek zostanie podjęta decyzja. Niepokojące doniesienia

2. Dzieci wrócą do szkół? MEN podjął ostateczną decyzję

3. Ministerstwo ogłosiło zmiany w trybie pilnym. Wprowadzony zostanie nowy obowiązek dla wszystkich Polaków, bez wyjątku

Wiele osób zastanawia się także, co z pójściem dzieci do szkół. Chociaż dane na temat przenoszenia się wirusa wśród najmłodszych są dość niejednoznaczne, to Ministerstwo Zdrowia uważa, że nie można przez rok funkcjonować w lockdownie. Przez zamknięcie szkół nawet 2 mln rodziców muszą przestać pracować, by zaopiekować się pociechą.

- Wytyczne dla każdego powiatu będzie przygotowywać inspekcja sanitarna. W każdej szkole konkretne decyzje podejmie jej dyrektor. W tej chwili nie mamy żadnych danych wskazujących na to, że otwarcie szkół jest zagrożeniem - wyjaśnił Łukasz Szumowski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masowe kontrole zaczną się już w tym tygodniu. Ministerstwo potwierdziło, Polacy uważajcie
  2. Wyciekły numery PESEL i numery dowodów. Lepiej sprawdzić, czy jest się w zagrożonej grupie
  3. Tysiące Polaków w żałobie, śmierć nadeszła nagle. Dotarła do nas ogromnie bolesna wiadomość o śmierci zasłużonego Polaka
  4. Widok odbiera mowę. Mamy zdjęcia grobu Andrzeja Leppera w 9. rocznicę jego tragicznej śmierci
  5. Zadziwiające, najnowsze ustalenia mediów. Ministerstwo ma tworzyć specjalną listę, może być na niej twoje miasto

Bon turystycznyKażdy rodzic musi wiedzieć. Bon turystyczny ma poważne ograniczenia, mamy listęCzytaj dalej

Źródło: Money

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News