Ministerstwo Zdrowia zaliczyło wpadkę
Pixabay.com Candid_Shots
Monika Majko - 3 Listopada 2020

Ministerstwo Zdrowia zaliczyło ogromną wpadkę. Internauci są bezlitośni, jak mogli zrobić podobny błąd?

Ministerstwo Zdrowia codziennie publikuje nowe informacje w sprawie pandemii koronawirusa. Przy jednej z najnowszych publikacji resort zaliczył ogromną wpadkę.

Ministerstwo Zdrowia codziennie przekazuje kolejne informacje, dotyczące rozwoju pandemii koronawirusa zarówno w kraju, jak i na całym świecie. Przy jednej z najnowszych publikacji doszło do ogromnej wpadki. Internauci od razu zauważyli błąd i nie pozostawili tego bez komentarza.

Ministerstwo Zdrowia popełniło ogromny błąd, internauci byli bezlitośni

Resort zdrowia na bieżąco informuje Polaków o sytuacji w związku z pandemia koronawirusa. Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia zaliczyło jednak wpadkę, którą czujni internauci od razu zauważyli. Na jednej z grafik, dotyczących skutków epidemii COVID-19 w krajach europejskich pojawił się błąd.

Najbardziej niebezpieczny objaw Covid-19. Gdy go masz, natychmiast szukaj pomocyNajbardziej niebezpieczny objaw Covid-19. Gdy go masz, natychmiast szukaj pomocyCzytaj dalej

We wtorek o godz. 14:00 Ministerstwo Zdrowia opublikowało w sieci grafikę, na której przedstawiono dane dotyczące liczby zgonów z powodu zakażenia koronawirusem na milion mieszkańców w różnych państwach europejskich. Na pierwszym miejscu znalazła się Belgia, a zaraz za nią uplasowały się Hiszpania i Wielka Brytania. Polska z wynikiem 155 zgonów na milion mieszkańców znalazła się na dziesiątej pozycji.

Na ostatnich dwóch pozycjach uplasowały się Litwa oraz Grecja i to właśnie te dwa kraje przyciągnęły uwagę internautów. Każdej nazwie państwa, umieszczonej na grafice, towarzyszył obrazek odpowiedniej flagi. W przypadku tych dwóch krajów, zostały one pomylone.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia opublikowało grafikę informacyjną z błędem

Przy Grecji umieszczono flagę odpowiadającą Litwie i na odwrót. Internauci od razu zauważyli wpadkę, pod grafiką opublikowaną na Twitterze Ministerstwa Zdrowia pojawiło się wiele prześmiewczych, a także zirytowanych komentarzy. Po kilkudziesięciu minutach wadliwa grafika zniknęła z profilu Ministerstwa Zdrowia na Twitterze i jeszcze tego samego dnia zastąpiła ją poprawiona wersja.

- Nawet flag nie umiecie właściwie umieścić, dla mnie dno. Kto to sprawdza merytorycznie przed publikacją? - napisał jeden z użytkowników Twittera.

- To jest właśnie poziom ogarnięcia tej instytucji - dodał kolejny internauta.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd w ostatniej chwili wprowadził nowy zakaz. Obowiązuje już od dziś, wielu Polaków będzie oburzonych

2. Wprowadzą zakaz wychodzenia z domu? Niepokojące słowa ministra, Polacy mogą wkrótce dotkliwie odczuć pandemię

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o kolejnych przypadkach potwierdzonych zakażeń koronawirusem na terenie Polski. Łączna liczba osób, które zostały zarażone COVID-19 wynosi niemal 415 tysięcy. Śmierć w wyniki zakażenia wirusem SARS-COV-2 poniosło ponad 6 tysięcy mieszkańców kraju.

- Mamy 19 364 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (2959), śląskiego (2407), wielkopolskiego (2114), małopolskiego (2106), dolnośląskiego (1964), pomorskiego (1317), lubelskiego (1290), łódzkiego (1110), podkarpackiego (929), warmińsko-mazurskiego (565), świętokrzyskiego (551), kujawsko-pomorskiego (551), zachodniopomorskiego (454), opolskiego (445), podlaskiego (316), lubuskiego (286). Z powodu COVID-19 zmarło 31 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 196 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 414 844/6 102 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - przekazał najnowsze dane resort zdrowia.

Ministerstwo ZdrowiaTwitter.com MZ_GOV_PL

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ogromna rewolucja w Poczcie Polskiej. Zmiany dotrą do wielu miast. Koniec z długimi kolejkami?
  2. Gessler podała najlepszy przepis na pierogi ruskie. Można je zjeść tylko w jednym miejscu w Polsce
  3. Tadeusz Rydzyk zaczął sprzedawać mąkę. Nie do wiary, ile życzy sobie za kilogram
  4. TVN pilnie ostrzega, zacznie się już we wtorek. Lepiej nie wychodzić z domów
  5. Nagrał, co Żandarmeria Wojskowa wyrabia na cmentarzu. Burza w sieci po publikacji filmu
  6. Ministerstwo edukacji wydało niespodziewany komunikat. Chodzi o protesty, będą konsekwencje
  7. Olaf Lubaszenko przeszedł metamorfozę. Nie przypomina już siebie, fani są zachwyceni i porównują go do Eltona Johna
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wprost

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News