Ministerstwo Zdrowia pomyliło się o kilkaset przypadków. PGG wydała oświadczenie

Ministerstwo Zdrowia pomyliło się o kilkaset przypadków. PGG wydała oświadczenie Źródło: Screenshot TVP INFO

Ciężko uwierzyć, że Ministerstwo Zdrowia mogło popełnić taki błąd. Pomyłka dotyczy kilkuset przypadków zachorowań i miała miejsce 1 czerwca podczas konferencji prasowej Wojciecha Andrusiewicza. Jego wypowiedź została sprostowana przez Polską Grupę Górniczą.

Bez wątpienia każdy z nas oczekuje, że Ministerstwo Zdrowia w trakcie pandemii będzie wskazywało pewne informacje. Niefortunnie doszło jednak do poważnej pomyłki, która wymagała wyjaśnienia. Jaki błąd popełnił rzecznik Ministerstwa Zdrowia podczas rozmowy z prasą?

Ministerstwo Zdrowia popełniło poważny błąd

Nie da się ukryć, że cały kraj z niecierpliwością wyczekuje na coraz to nowe informacje, które obwieszcza Ministerstwo Zdrowia. Jakiś czas temu resort odniósł się do wyjątkowo istotnego obostrzenia. Tym razem doszło do niebywałej pomyłki, która dotyczyła liczby zainfekowanych.

W dobie panującej pandemii wielokrotnie byliśmy świadkami komunikatów wydawanych przez Ministerstwo Zdrowia. Codzienne raporty zamieszczane w mediach społecznościowych, czy wypowiedzi rzecznika resoru transmitowane przez TVP Info, pozwalają być na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi zagrożenia epidemiologicznego. Okazuje się jednak, że Ministerstwo Zdrowia popełniło błąd. Czego możemy dowiedzieć się z oświadczenia Polskiej Grupy Górniczej?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sprostowanie Polskiej Grupy Górniczej nie pozostawia wątpliwości

1 czerwca rzecznik reprezentujący Ministerstwo Zdrowia poinformował, że w kopalni Ziemowit wykryto aż 500 przypadków zainfekowań koronawirusem. Bez wątpienia taka liczba mogłaby przyprawić o ciarki. Jednak okazało się, że nie jest ona prawidłowa. Polska Grupa Górnicza w porozumieniu ze Sztabem Kryzysowym Wojewody Śląskiego zdecydowała się na badania przesiewowe górników. Na ich podstawie stwierdzono, że w kopalniach zainfekowanych jest 9 pracowników. O wszystkim poinformował Polska Grupa Górnicza w swoim oświadczeniu.

Z całą pewnością tego typu pomyłka nie powinna mieć miejsca. Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez Polską Grupę Górniczą, z uwagi na pozytywne wyniki już ruszają przygotowania do wznowienia pracy w kopalniach Bielszowice i Pokój. W pozostałych miejscach wydobycia testy będą przeprowadzane 3 i 4 czerwca.

Dzisiaj grzeje:
1. Rząd podjął decyzję, nie ma już odwrotu. Wielka zmiana już od 6 czerwca

2. Od 6 czerwca kolejne luzowanie obostrzeń. Ministerstwo wydało komunikat

- O decyzji przesądził wzgląd na prewencję i zachowanie szczególnej ostrożności. W obu zakładach górniczych ujawniono dotąd kilkanaście zakażeń, jednak aby całkowicie wykluczyć ryzyko tworzenia się ognisk epidemicznych w przyszłości, należy mieć absolutną pewność co do stanu zdrowia załogi, dlatego wskazane jest uzyskanie pełnego obrazu sytuacji epidemicznej zakładów PGG S.A. w Lędzinach i Radlinie - powiedział Tomasz Głogowski, rzecznik PGG przytaczany przez portal Rybnik.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Codziennie przyjmowała 4 dawki suplementu diety. Specyfik doszczętnie zniszczył jej wątrobę
  2. Tragiczny wypadek reprezentantki Polski. Zawodniczka walczy o życie
  3. Michał Szpak przerwał milczenie. Padły bardzo mocne słowa, fani szeroko otworzyli oczy
  4. Kolosalna zmiana obowiązuje już od dzisiaj, nie można jej uniknąć. Dotyczy tysięcy Polaków, którzy nawet nie mieli o niej pojęcia
  5. Bardzo smutna wiadomość o Katarzynie Dowbor. Właśnie napłynęło oficjalne potwierdzenie
  6. Pani Dorota podjęła cudowną decyzję dla ciebie i wszystkich. Zaprasza każdego, otworzyła pole truskawek

Źródło: Rybnik

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News