Ministerstwo Zdrowia nagle wprowadza zmiany. Spore opóźnienie, enigmatyczny wpis

Ministerstwo Zdrowia nagle wprowadza zmiany. Spore opóźnienie, enigmatyczny wpis Źródło: Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski w 2018 roku, zdjęcie poglądowe

Ministerstwo Zdrowia opublikowało krótki komunikat na Twitterze, który dla wielu może być bardzo ważny. Informacje dotyczą sposobu działania resortu oraz przekazywanych przez niego danych.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że wprowadzone zostaną zmiany w raportach na temat koronawirusa prezentowanych przez resort zdrowia.

Ministerstwo zdrowia zmienia sposób informowania obywateli

Ministerstwo Zdrowia codziennie informuje na temat bieżącego stanu potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Monitorowane dane przekazywane były opinii publicznej w określony sposób przy wykorzystaniu kanałów w mediach społecznościowych, jednak ministerstwo zdecydowało się na wprowadzenie nagłej zmiany. Od teraz oficjalnie dane pojawiać się będą o określonych, późniejszych godzinach. Dla wielu zainteresowanych bieżącymi danymi może być to spore zdziwienie. Pierwszy poranny raport będzie od teraz publikowany między 10, a 11 i wpłynie to na godziny dalszego harmonogramu publikowanych treści.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dzienny raport o koronawirusie

Ministerstwo Zdrowia na swoim Twitterze codziennie publikuje dzienny raport dotyczący potwierdzonych zakażeń, ewentualnych zgonów, ale zawarte są w nim także dane dotyczące ilości obecnie hospitalizowanych pacjentów, osób objętych oficjalną kwarantanną oraz liczbę ludzi, którzy znajdują się pod nadzorem epidemiologicznym. Dla ekspertów są to bardzo ważne dane i pozwalają dynamicznie reagować na sytuację w naszym kraju. Wagę tych informacji podkreślają także zwykli obywatele, którzy chcą wiedzieć, na jakim etapie epidemii obecnie się znajdujemy oraz czy w ich najbliższym otoczeniu znajdują się nowe przypadki zachorowań. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mężczyzna pod Biedronką nagle osunął się na ziemię i umarł. Reakcja świadków zdumiewa

2. Czy mogę przyjmować gości? Czy mogę iść na cmentarz? Czy mogę pojechać na działkę? Kary do 30 tysięcy

Ministerstwo zdrowia zdecydowało się na zmiany

Ogłoszone przez Ministerstwo Zdrowia zmiany w harmonogramie przekazywania informacji nie zostały dobrze przyjęte przez opinię publiczną, która w komentarzach pod wpisem na Twitterze krytykuje podjętą decyzję. We wpisie resort podkreślił, że nadal będzie publikował dane dostarczane przez wojewódzkie stacje sanitarno-epidemiologiczne. To właśnie one wraz z lokalnymi oddziałami sanepidu na bieżąco zbierają informacje z najbliższego otoczenia, a te trafiają zbiorczo do ministerstwa, które przygotowuje na ich podstawie raport. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kraje, które wzorowo poradziły sobie z epidemią. Świat może się od nich wiele nauczyć
  2. Reprezentant Polski mógł zakończyć karierę jednego z polityków. Działacz błagał go o litość
  3. Lekarze przebadali osoby, które wyzdrowiały z koronawirusa. Doszli do strasznych wniosków, zniszczone płuca wcale nie są najgorsze
  4. Co łączyło Alicję Bachledę-Curuś i Jana Pawła II? Zdjęcia ujawniły całą prawdę, odbiera mowę
  5. Syn wyznał całą prawdę o śmierci rodziców na COVID-19. "Zmarli w odstępie kilku minut"
  6. Jasnowidz Jackowski ostrzegał. Do kamery powiedział co znajduje się w jedzeniu, które jemy prawie wszyscy

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News