Ministerstwo Zdrowia przekazało dobitną wiadomość
Pikio.pl
Irmina Jach - 1 Października 2020

Ostrzejsze kary i nowe zakazy. Ministerstwo Zdrowia przekazało właśnie dobitną wiadomość

Ministerstwo Zdrowia przekazało właśnie wiadomość, której Polacy obawiali się najbardziej. Już wkrótce wszyscy obywatele naszego kraju będą musieli przestrzegać rygorystycznych zakazów. Warto się z nimi zapoznać, nieprzestrzeganie będzie wiązało się z bardzo wysokimi karami. Komunikat resortu nie pozostawia żadnych wątpliwości.

Ministerstwo Zdrowia postanowiło zabrać głos w kwestii tego, jak sytuacja epidemiologiczna na terenie kraju wpłynie na codzienność Polaków w nadchodzących tygodniach. Resort podjął stanowcze działania, które mają na celu zapobieganie powstawaniu kolejnych ognisk koronawirusa. Większość osób nie będzie zachwyconych, podjęto decyzję o wprowadzeniu nowych zakazów i ustaleniu wysokich kar.

Zenek Martyniuk został zmuszony do ostatecznościŻona Zenka Martyniuka otworzyła paczkę od byłej żony syna i zdębiała. Została zmuszona do ostatecznościCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia przekazało właśnie dobitną wiadomość

Ostatni kwartał roku jest czasem, który obfituje w ważne wydarzenia i święta, które zgodnie z tradycją, obchodzone są w Polsce w towarzystwie najbliższych. Dokładnie za miesiąc, 1 listopada, obywatele naszego kraju będą gromadzić się na cmentarzach, by uczcić pamięć zmarłych członków rodziny podczas Wszystkich Świętych. Wiele osób zastanawia się, jak będzie wyglądała celebracja tego dnia w dobie pandemii koronawirusa. Problematyczne są szczególnie niewielkie nekropolie, które dysponują ograniczoną przestrzenią, na której każdego roku gromadzą się prawdziwe tłumy. Ministerstwo Zdrowia postanowiło rozwiać wszelkie wątpliwości.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

- Dokładnie za miesiąc mamy 1 listopada. Jest to święto, kiedy naprawdę wszyscy się przemieszczamy, czasami przez pół Polski jedziemy na groby bliskich (...). Myślę, że wydamy zalecenia na Wszystkich Świętych, abyśmy ograniczyli wyjazdy - przekazał wiceminister Waldemar Kraska.

Wiceminister Zdrowia poruszył także inne tematy dotyczące pandemii koronawirusa, ujawniając kulisy strategii zapobiegania rozprzestrzeniania się niebezpiecznego patogenu, nad którą pracuje resort. Zdradził, że na czwartek, 1 października, zaplanowano spotkanie z przedstawicielami przychodni POZ, którego celem będzie ustalenie roli tychże miejsc podczas drugiej fali zachorowań.

- Nie wyobrażamy sobie, w by w porze jesiennej, lekarze POZ nie brali udziału w walce z koronawirusem. Dobra organizacja w placówkach opieki medycznej pozwoli na to, by pacjenci zarażeni COVID-19 nie kontaktowali się ze zdrowymi - przekazał Waldemar Kraska.

Dzisiaj grzeje:

1. Wielu Polaków go uwielbiało, przykre wiadomości obiegły Polskę. Nie żyje Stanisław

2. Obostrzenia u fryzjera, na siłowni, oraz w restauracjach. Gwałtowny wzrost zachorowań w Warszawie

3. Pogrążony w żałobie Michał Wiśniewski informuje o pogrzebie. Stracił kochaną osobę, ogromny dramat

Ministerstwo Zdrowia planuje także uregulowanie kwestii prawnych związanych z maseczkami. Można się domyślać, że jest to efekt protestów przedstawicieli sektora handlowego, którzy skarżą się na niefrasobliwość klientów. Osoby, które nie będą stosowały środków ochronnych, będą musiały liczyć się z dotkliwymi karami.

- Nie będzie upominania, będą kary. To ostateczność, ale musimy przestrzegać reżimu sanitarnego i ograniczeń. Apeluję: maseczka, dystans, dezynfekcja. Pamiętajmy o tym na co dzień (...). Jeśli będzie potrzeba, to uszczegółowimy te przepisy - dodał Waldemar Kraska.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ostatnie wydanie "Wiadomości" TVP nie zostanie zapomniane. Ofiary prześladowań potraktowane w okropny sposób
  2. Kamil Stoch bezczelnie oszukany przez Norwegów. Oburzające zachowanie, Polak nadal nie dostał obiecanych pieniędzy
  3. Groza w miejscu zamieszkania Krzysztofa Jackowskiego. Pilna ewakuacja, realne zagrożenie życia
  4. Już od jutra Polacy zapłacą więcej. Setki tysięcy osób jest nieświadomych szybkiej zmiany
  5. TVN alarmuje, wydano żółte ostrzeżenia. Niebezpieczna sytuacja dla wielu Polaków
  6. Bajecznie pyszna i tania surówka z kiszonej kapusty dla całej rodziny. Moc witamin idealna na jesienną słotę

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News