Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Już dziś w życie wchodzi wielka zmiana w całej Polsce

Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Już dziś w życie wchodzi wielka zmiana w całej Polsce Źródło: Unsplash Anastasiia Chepinska

Ministerstwo Zdrowia wydało bardzo ważny komunikat dla Polaków. Jeszcze dzisiaj w całej Polsce zacznie obowiązywać bardzo ważna zmiana. Wiele osób od dawna czekało na taką wiadomość, dlatego z pewnością zmiana sprawi im ogromną radość. Radosna informacja została przekazana na rządowej stronie internetowej oraz na profilu resortu w mediach społecznościowych.

Ministerstwo Zdrowia właśnie opublikowało bardzo pilny komunikat. Ważna zmiana z pewnością sprawi radość wielu osobom, które od dawna oczekiwały na taki ruch ze strony rządu. Nowy zapis zacznie obowiązywać jeszcze dzisiaj. Resort opublikował właśnie nową listę leków refundowanych. Dobra wiadomość dla kobiet w ciąży.

Ministerstwo Zdrowia wydało pilny komunikat, właśnie opublikowano nową listę leków refundowanych, dużo zmian

Dobra wiadomość została opublikowana na rządowej stronie internetowej oraz na profilu Ministerstwa Zdrowia na Twitterze. Już od 1 września zacznie obowiązywać nowa lista leków refundowanych dla kobiet w ciąży. Już od dzisiaj każda kobieta spodziewająca się przyjścia na świat swojego dziecka, będzie mogła liczyć na bezpłatny dostęp do leków. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się na opublikowanie pierwszej listy leków, które będą dostępne za darmo dla kobiet w ciąży w ramach wrześniowej listy leków refundowanych. W nowym wykazie pojawiło się 114 pozycji, które są dostępne na receptę oraz najczęściej stosowane przez kobiety ciężarne. Jak podkreślił resort zdrowia, nie jest to lista ostateczna i będzie ona uzupełniana. 

Udostępniony wykaz leków refundowanych zapewnia ich bezpłatny dostęp dla wszystkich kobiet w ciąży. Korzystać z niej będzie można od momentu stwierdzenia ciąży przez lekarza, który posiada tytuł specjalisty w dziedzinie położnictwa oraz ginekologii lub lekarza, który jest w trakcie odbywania specjalizacji w tej dziedzinie, położnej podstawowej opieki zdrowotnej, położnej wykonującej świadczenia opieki zdrowotnej z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w poradni położniczo-ginekologicznej. 

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczna wiadomość o śmierci aktora obiegła media. Miał 62 lata

2. Ministerstwo Zdrowia wydało pilny komunikat. Diametralna zmiana dotycząca przyszłych lekarzy

3. Gigantyczny pożar w polskiej miejscowości. Niebezpieczeństwo dla mieszkańców, ponad 30 zastępów w dramatycznej akcji

Recepta na leki refundowane (będą oznaczone jako leki "C") będzie mogła zostać wystawiona przez lekarza lub położną, którzy posiadają kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, a także inny lekarz - w oparciu o zaświadczenie wystawione przez lekarza lub położną, którzy stwierdzili ciążę. Listę bezpłatnych leków dla kobiet w ciąży znajdziesz TUTAJ.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Babcia Kiepska w młodości była nieziemsko piękną kobietą. Mężczyźni szaleli na jej punkcie
  2. Dramatyczny apel Marcina Millera. Gwiazdor disco polo błaga o pomoc
  3. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Już dziś w życie wchodzi wielka zmiana w całej Polsce
  4. Rząd w ostatniej chwili zmienił zakaz. Wielu Polaków odetchnie z ulgą, najlepsza wiadomość
  5. Radykalne kroki PKO BP, Santander Bank Polska i NBP. Klienci nie skorzystają już z usługi

Źródło: GOV PL

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News