Drastyczny wzrost zgonów w Polsce. Ministerstwo zdrowia ujawniło ponure dane

Drastyczny wzrost zgonów w Polsce. Ministerstwo zdrowia ujawniło ponure dane Źródło: east news CEZARY PECOLD

Ministerstwo Zdrowia przekazało ponure dane dotyczące wzrostu zgonów. Dziś Polska "pobiła" przykry rekord w liczbie zgonów osób zakażonych koronawirusem.

Ministerstwo Zdrowia opublikowało dość przygnębiające informacje o liczbie zgonów. Dziś przekroczyliśmy kolejne granice we wzroście liczby osób zakażonych oraz zmarłych.

Ministerstwo Zdrowia na bieżąco upublicznia statystyki

Śledząc codziennie informacje płynące wprost z Ministerstwa Zdrowia, widzimy, że jest coraz gorzej. Jeszcze wczoraj podano do wiadomości potwierdzone 2 zgony osób zakażonych koronawirusem. Niestety, dziś ta liczba skoczyła już do 10 osób.

Do mediów podano informacje o śmierci kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 75-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 94-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 80-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 87-letnia kobieta ze szpitala w Puławach, 59-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna ze szpitala w Radomiu, 83-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie i 68-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach. Wszyscy mieli choroby współistniejące. Wiemy również o zgonie 51-letniego mężczyzny hospitalizowanego w Tychach, w jego przypadku nie podano, czy na coś chorował.

Kilka województw walczy z nagłym przyrostem zmarłych

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ostatni tak wysoki wzrost zgonów odnotowaliśmy 30 marca w liczbie 9 ofiar COVID-19. Wcześniej były to jedynie pojedyncze przypadki, od 2 do 4 osób dziennie. Niestety, wszystko wskazuje na to, że tych ofiar będzie coraz więcej. Obserwując sytuację w państwach sąsiadujących, ogromnego przyrostu zachorowań i zgonów można spodziewać się za około tydzień - tak mówią również eksperci.

Dzisiaj grzeje: 1. Epidemia w Polsce postępuje w ekspresowym tempie. Najnowsze dane pokazują smutną prawdę
2. Najmłodsza ofiara koronawirusa na świecie. Nie żyje 6-tygodniowe dziecko

1 kwietnia zakończył się bilansem 243 zakażonych i 10 zgonów. Najwięcej zakażeń odnotowano dotąd 31 marca, bo aż 256, a zgonów 30 marca - 9 ofiar. Najgorsza sytuacja jest na Mazowszu - do tej pory odnotowano tam aż 612 przypadków i 11 zgonów. Na Śląsku odnotowano z kolei 10 zgonów przy mniejszej liczbie przypadków - testy pozytywnie przeszły 272 osoby. W Wielkopolskie wiemy o 6 zgonach przy 169 zachorowaniach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Główny Inspektorat Sanitarny radzi. Jak bezpiecznie kupować i spożywać pieczywo w czasie epidemii?
  2. Z ostatniej chwili: Jakub Błaszczykowski przejmuje Wisłę Kraków
  3. Co się dzieje w Krakowie? Doniesienia o problemach szpitala mocno niepokoją
  4. Lekarz musiał wybrać, czy zostać z umierającym synem, czy ratować innych. Niewyobrażalna decyzja
  5. Młody psiak zaczepiał inne psy w parku. Owczarek niemiecki nie wytrzymał, wszystko się nagrało
  6. Niemal wszyscy Polacy popełniają 3 wielkie błędy podczas gotowania żurku. Zapominają o bardzo ważnych rzeczach

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News