Ministerstwo chce wprowadzić nowy zakaz ws. wycieczek szkolnych. Nauczyciele nie będą mogli zabierać uczniów do fast-foodów

Ministerstwo chce wprowadzić nowy zakaz ws. wycieczek szkolnych. Nauczyciele nie będą mogli zabierać uczniów do fast-foodów Źródło: Wikipedia

Ministerstwo ogłosiło, chce wprowadzić nowy zakaz, który ma ograniczyć prawa uczniów. Nie będą mogli oni chodzić do fast-foodów w trakcie wycieczek szkolnych. Wiadomość ta bulwersuje tysiące osób.

Ministerstwo ogłosiło swoje zamiary wobec zmian, jakie niebawem mają zajść w naszym kraju. Kwestia nie dotyczy tym razem żadnych nowych ustaleń w kwestii podatków, nie chodzi również o głośną w ostatnich dniach sprawę pedofilii. Dowiedzieliśmy się, że zmiany mają dotyczyć wycieczek szkolnych, a konkretnie tego, jak mają one przebiegać. Okazuje się, że państwo planuje wprowadzić bardzo ważne ustalenia.

Politycy chcą przegłosować zmianę, by uniemożliwiać uczniom korzystanie z fast-foodów. Do tej pory często zdarzało się, że podczas wycieczek dzieci były zabierane przez nauczycieli do restauracji tego typu, co miało stanowić dodatkową atrakcję. Teraz jednak sytuacja ma się zupełnie odmienić, a dzieci mają dostać odgórny zakaz chodzenia do lokali oferujących fast-foody.

Ministerstwo chce wprowadzić nowy zakaz

Już niedługo możemy doczekać się nowych zmian wprowadzonych przez ministerstwo. Chodzi o kwestię wycieczek szkolnych, która z pewnością zainteresuje wiele osób. Dowiedzieliśmy się, że wycieczki szkolne mają odbywać się tak, jak do tej pory, jednak z jednym zastrzeżeniem. Po wprowadzeniu zmian nauczyciele będą mieć zakaz prowadzenia dzieci do restauracji oferujących niezdrowe jedzenie.

Pomysł jest wyjątkowo kontrowersyjny, ale ma być odpowiedzią na niepokojące raporty, które twierdzą, że coraz więcej uczniów cierpi na nadwagę, a nawet otyłość. Jakiekolwiek kontakty z niezdrowym jedzeniem w szkole mogą być jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy, w związku z tym ministerstwo chce podjąć radykalne działania.

Ministerstwo doprowadza do skandalu

Problem jednak w tym, że nie każdemu podoba się taki pomysł. Niektórzy uważają, że w ten sposób pozbawia się dzieci atrakcji, która od wielu lat funkcjonowała w naszym kraju i była ważną częścią wycieczek.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niewykluczone, że pomysł jednak wejdzie w życie. Już teraz negatywnie opiniują go pracownicy między innymi siedzi McDonald's, która z pewnością straci wiele pieniędzy na zakazie dla wycieczek szkolnych. Ich głosy oburzenia są zrozumiałe, biorąc pod uwagę, że znana sieć zrobiła bardzo dużo, by w jej ofercie znalazły się również zdrowe produkty.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Beata Kozidrak wystąpi w "Tańcu z Gwiazdami"? Iwona Pavlovic powiedziała całą prawdę. To wyznanie wami wstrząśnie
  2. Małgorzata Kożuchowska jest w drugiej ciąży? Fani nie mają wątpliwości. To zdjęcie mówi wszystko
  3. Pilne informacje Polsatu, premier jedzie na miejsce. Trąba powietrzna w Polsce, zwołano sztab kryzysowy
  4. Jaką emeryturę dostanie Rydzyk? Tego nie spodziewał się absolutnie nikt
  5. Pola Raksa urodziła się podczas II wojny światowej. To jak wygląda dziś, wprawia w osłupienie
  6. To już oficjalne: pensja minimalna pójdzie w górę. Spora podwyżka dla miliona Polaków, wiemy od kiedy

Źródło: Gazeta Pomorska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News