Ministerstwo Spraw Wewnętrznych o zagrożeniu terrorystycznym w Polsce

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych o zagrożeniu terrorystycznym w Polsce Źródło: fot. public domain pictures

W kontekście ostatniej próby zamachu we Francji przeprowadzonej przez islamskiego ekstremistę polski minister spraw wewnętrznych skomentował kwestię zagrożenia terrorystycznego w Polsce.

W piątkowy poranek, uzbrojony w maczetę islamski ekstremista próbował przeprowadzić atak na patrol żołnierzy w pobliżu Luwru. Mężczyzna podczas ataku wykrzykiwał "allahu akbar". Na szczęście udało się go unieszkodliwić zanim zranił kogokolwiek.

W kontekście wydarzeń we Francji minister spraw wewnętrznych, Mariusz Błaszczak w rozmowie z Polskim Radiem skomentował kwestię zagrożenia podobnymi atakami w Polsce oraz w innych krajach Unii Europejskiej.

 -  Ataki terrorystyczne to plaga Francji, Niemiec, Belgii. Zresztą we Francji mamy stan wyjątkowy z powodu tego, że wcześniej do zamachów terrorystycznych dochodziło - powiedział Błaszczak.

Jak dodał, w Polsce takiego zagrożenia nie ma i Polacy nie mają żadnych powodów do obaw.

Wcześniej ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało o powstaniu nowelizacji do ustawy o udzielaniu pomocy cudzoziemcom w RP, która ma uszczelnić oraz ograniczyć napływ nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu do Polski. Ma to zapewnić Polsce jeszcze większe bezpieczeństwo w kontekście islamskiego terroryzmu. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News