Jak poinformowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, poprawka PiS przyznająca medialnej szkole o. Rydzyka 20 milionów złotych dotacji, zostanie wycofana. 

Jak informowaliśmy wcześniej posłowie Prawa i Sprawiedliwości przegłosowali poprawkę, która ustaliła dofinansowanie dla należącej do o. Tadeusza Rydzyka Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, na poziomie 20 milionów złotych. W związku z tym, zdecydowano również o obcięciu dotacji m.in dla teatrów.

Sprawą zainteresowały się media i opozycja, która oskarżyła Prawo i Sprawiedliwość o polityczną korupcję polegającą na przyznaniu wielomilionowej dotacji dla szkoły o. Rydzyka (inne prywatne szkoły nie mogą liczyć na tak ogromną dotację) w podziękowaniu za pełne poparcie formacji Kaczyńskiego w mediach Rydzyka podczas kampanii wyborczej.

W reakcji na doniesienia medialne i oburzenie części społeczeństwa, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oświadczyło, że poprawka posłów PiS „zostanie wycofana z uwagi na to, że ministerstwo kultury nie wypowiadało się w tej sprawie” i „nie dało na to zgody„.

– Z dbałości o polską kulturę, nie wyobrażamy sobie, aby taka poprawka miała przejść – powiedziała rzecznik MKiDN, Anna Lutek.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: pikio / gazeta prawna