Wszystko w pierwszym dniu szkoły. Ministerstwo Edukacji właśnie poinformowało wszystkich rodziców

Wszystko w pierwszym dniu szkoły. Ministerstwo Edukacji właśnie poinformowało wszystkich rodziców Źródło: Piotr Molecki East News

Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało wszystkich rodziców. Po wczorajszej inauguracji roku szkolnego, dzisiaj w szkołach odbyły się pierwsze powakacyjne zajęcia dla uczniów. Media przekazały właśnie najnowsze wiadomości od polskiego rządu.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało nowe informacje dla wszystkich rodziców. Wczoraj zainaugurowano nowy rok szkolny, dzisiaj w placówkach oświatowych odbyły się pierwsze zajęcia dla powracających po wakacjach uczniów. 

Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało najnowsze informacje

Pomimo trwającej w Polsce i na świecie pandemii koronawirusa, polski rząd zdecydował, że uczniowie wrócą do szkół i nowy rok edukacji rozpoczną w tradycyjnym, stacjonarnym modelu nauczania. W związku z tym już dzisiaj dzieci rozpoczęły pierwsze zajęcia w swoich szkołach, w których obowiązują specjalne zasady i obostrzenia, mające na celu zachowanie bezpieczeństwa epidemicznego w placówkach.

Na Twitterze Radio Zet News przekazano najnowsze informacje od Ministerstwa Edukacji Narodowej. To dane, dotyczące pracy placówek oświatowych w czasie pierwszego dnia zajęć w nowym roku szkolnym.

- Na 48,5 tys. szkół i przedszkoli tylko 47 placówek pracuje zdalnie, a 12 w trybie mieszanym. Wszystkie dostały na to zgodę sanepidu - przekazało ministerstwo.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

MEN przekazało dane dotyczące funkcjonowania placówek szkolnych po rozpoczęciu nowego roku szkolnego

Kształcenie zdalne lub hybrydowe w placówkach szkolnych jest możliwe, jeśli lokalny sanepid zaakceptuje wniosek dyrekcji szkoły o zmianę trybu nauczania. Powiatowa stacje sanitarno-epidemiologiczna mogą wydać taką zgodę, jeśli wystąpią wystarczające przesłanki, by uznać, że jest ona niezbędna dla zachowania bezpieczeństwa uczniów i nauczycieli. W praktyce jednak, sanepid niechętnie korzysta z tego prawa, a większość wniosków jest odrzucana. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie, ale Polacy dowiedzą się z opóźnieniem. Zadecydowano z dnia na dzień

2. Największy dobowy bilans zmarłych od czerwca. MZ podało najnowszy raport

3. Właśnie poinformowano przed chwilą. Nie żyje aż 20 osób

Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o 595 przypadkach nowych zakażeń koronawirusem na terenie naszego kraju oraz o kolejnych 20 zgonach wywołanych chorobą COVID-19. W całej Polsce do tej pory potwierdzono 68 517 przypadków zarażenia wirusem SARS-CoV-2, w tym 2 078 osób zmarło.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilna wiadomość Ministerstwa Zdrowia. Chodzi o powrót obostrzeń w Polsce
  2. Była ikoną TVP, wiodła życie jak w bajce. Najnowsze doniesienia są bardziej niż przykre
  3. Decyzja została podjęta, nie ma już odwrotu. Minister podpisał dokument, wielka zmiana już od dziś
  4. Michał Wiśniewski wyniszczany przez ciężką chorobę. Walczy już tylko dla rodziny
  5. 42-letnia pogodynka zmarła niespodziewanie. Kilka dni temu napisała, że "jej mózg jest zepsuty"

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News