MEN podjął decyzję ws. nauczania od września. Tysiące Polaków wyraża swoje oburzenie

MEN podjął decyzję ws. nauczania od września. Tysiące Polaków wyraża swoje oburzenie Źródło: Freepik freepik

Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęło decyzję w sprawie nauczania od września. Stanowisko instytucji jest odpowiedzią na głośne protesty rodziców, które miały miejsce w ostatnich dniach. Zdalne nauczanie trwało blisko trzy miesiące - zdaniem tysięcy osób - zbyt długo. Wiemy, co zaplanowano na kolejny rok szkolny.

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 zostało zaplanowane na piątek, 26 czerwca. Zgodnie z przypuszczeniami, z powodu panującej sytuacji epidemiologicznej, szkoły są zmuszone do rezygnacji z uroczystych apelów. Większość placówek zaprasza uczniów do indywidualnego odbierania świadectw w sekretariatach w czasie miesięcy wakacyjnych. Niektóre szkoły oferują również dokument w formie elektronicznej. Mimo tego że rok szkolny nadal trwa, rodzice obawiają się, jak będzie wyglądało nauczanie od września. Wielu z nich ma nadzieję, że dzieci wrócą do stacjonarnego trybu nauczania.

Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęło ważną decyzję

Przed kilkoma dniami media obiegła informacja, że zajęcia w przyszłym roku szkolnym będą odbywały się zdalnie. Ta informacja oburzyła rodziców. W internecie pojawiła się petycja "Nie dla zdalnej szkoły od września", którą podpisało ponad 50 tysięcy osób. Na piątek zaplanowany został protest pod siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej. Rodzice zarzucają ministrowi edukacji to, że nie planuje działań umożliwiających uczniom powrót do szkoły, a inwestuje w rozwój platformy umożliwiającej zajęcia zdalne.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Do sprawy odniosła się rzeczniczka resortu edukacji, Anna Ostrowska, która zaapelowała o spokój. Twierdzi, że informacje, które pojawiły się w mediach nie są prawdziwe, a ministerstwo robi wszystko, aby uczniowie zasiedli w szkolnych ławach już z początkiem września. Zgodziła się ze stanowiskiem, że nawet najbardziej dopracowana forma pracy zdalnej nie może równać się z klasycznymi zajęciami. Prace nad platformą edukacyjną epodreczniki.pl faktycznie trwają, ale według Ostrowskiej strona ma służyć urozmaiceniu metod nauczania. 

- W przestrzeni medialnej pojawia się wiele nieprawdziwych informacji na temat zdalnej nauki. Zrobimy wszystko, aby dzieci wróciły do szkół od września w normalnym trybie. Przygotowujemy się do normalnej, stacjonarnej pracy szkół i placówek oświatowych - poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Dzisiaj grzeje: 1. Bardzo smutna wiadomość z ostatniej chwili. Rodzina przekazała najczarniejszą wiadomość, nie żyje legendarny polski dziennikarz

2. Gra, którą może przepisać lekarz. Nowy lek dla dzieci z ADHD

Funkcjonowanie platformy, która jak dotąd służyła do nauki w trybie zdalnym, zostało uwzględnione w dedykowanym projekcie "Lekcja:Enter", który do końca 2023 roku będzie wdrożony w wielu szkołach. Planuje się przeszkolenie w tym zakresie 75 tysięcy nauczycieli, którzy dzięki rozwiązaniom cyfrowym, będą mogli zaoferować uczniom ciekawsze materiały dydaktyczne. Jeżeli słowa Ostrowskiej się potwierdzą, we wrześniu do szkół wrócą wszyscy uczniowie - nie tak jak dotychczas dzieci z klas I-III.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dziecko zjadło kotleta kupionego w Lidlu. Zmarło po 8 latach cierpienia
  2. Skąpo ubrana gwiazda polskiego sportu chwali się swoim ciałem na Instagramie. Pokazała naprawdę dużo (FOTO)
  3. Maciej Dowbor pokazał swoje córeczki. Jedna z nich to wykapana babcia, piękności
  4. Matka sześciorga dzieci została okrutnie pozbawiona życia. Wielka tragedia na północy Polski, mieszkańcy nie są w stanie się pozbierać do dzisiaj
  5. Potężne ognisko wirusa, w jego centrum 900 Polaków. Zapadła decyzja o zamknięciu miasta, z każdą godziną komplikuje się sytuacja w niemieckiej miejscowości
  6. Novak Djokovic ma koronawirusa. Gwiazda światowego tenisa potwierdziła najgorsze informacje

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News