Sytuacja na gigantyczną skalę. Ministerstwo Edukacji Narodowej wszystko potwierdziło

Sytuacja na gigantyczną skalę. Ministerstwo Edukacji Narodowej wszystko potwierdziło Źródło: Pixabay.com EME

Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało ważne informacje dla dzieci i rodziców, wszystko się potwierdziło. Tegoroczne wyjazdy wakacyjne odbędą się pod ścisłym reżimem sanitarnym, organizatorzy wyjazdów muszą się podporządkować nowym zasadom.

Ministerstwo Edukacji Narodowej podczas konferencji 19 maja zapowiadało, że będzie można zorganizować obozy i kolonie dla dzieci, jednak pod specjalnym reżimem sanitarnym. Teraz MEN potwierdził te informacje i przekazał ważne dane, dotyczące tegorocznych wyjazdów organizowanych dla dzieci i młodzieży.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało ważne informacje

W związku z pandemią koronawirusa rodzice oraz firmy organizujące letnie wyjazdy dla dzieci i młodzieży nie byli pewni, czy tegoroczne obozy i kolonie odbędą się według planu. Ministerstwo Edukacji Narodowej już w maju przekazało, że wyjazdy będą mogły być organizowane przy zapewnieniu surowego reżimu sanitarnego. Teraz MEN przekazał informację o tym, ilu uczniów skorzysta z letnich wyjazdów w tym roku.

Obozy i kolonie wyjazdowe oraz stacjonarne półkolonie odbywają się i w sumie łącznie skorzysta z nich prawie 435 tys. uczniów.  W bazie wypoczynku znajduje się obecnie ponad 13 tys. zgłoszeń zatwierdzonych przez kuratorów oświaty. Wciąż pojawiają się nowe zgłoszenia, dlatego liczby te cały czas się zmieniają - przekazała rzeczniczka MEN Anna Ostrowska, zacytowana przez Gazetę Prawną.

Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że w tym roku prawie 435 tys. uczniów skorzysta z letnich obozów i kolonii 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jednocześnie rzeczniczka Ministerstwa Edukacji Narodowej po raz kolejny podkreśliła, że obozy i kolonie będą organizowane w oparciu o surowe nakazy sanitarne. Firmy zapewniające wypoczynek mają obowiązek podać w zgłoszeniu m.in. dane o miejscu wypoczynku i rodzaju zakwaterowania, informacje o warunkach sanitarno-higienicznych, liczbie uczestników oraz zatrudnionej kadrze.

Dzisiaj grzeje: 1. Donald Tusk w końcu skomentował wynik wyborów. Jego słowa na długo zapadną w pamięć

2. Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje 35-letnia lekarka

- Bezpieczeństwo dzieci i opiekunów jest dla nas najważniejsze. Dlatego wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia przygotowaliśmy wytyczne dla organizatorów wypoczynku. Opisaliśmy w nich szczegółowe procedury, dzięki którym możliwe będzie ograniczenie ryzyka zakażenia wśród uczestników, a także opiekunów - podkreśliła Anna Ostrowska.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Poważne oskarżenia pod adresem Adama Małysza. Aż trudno w nie uwierzyć, nasz mistrz odpiera zarzuty
  2. Panna młoda spróbowała weselnego tortu, a potem stało się coś strasznego. Fatalna pomyłka doprowadziła do tragedii
  3. Ujawniono ostatnie chwile aktorki serialu na TVP. Smutne doniesienia, wystarczyło jej sił tylko na jedną rzecz
  4. Były polityk PiS ugodził śmiertelnie nożem swoją żonę. Nie pójdzie do więzienia
  5. Dramat po weselu w Polsce. 19 osób w ciężkim stanie
  6. Od października szykują nam dużą zmianę. Najbardziej może odczuć ją polska rodzina

Źródło: Gazeta

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News