Od czasu rekonstrukcji rządu nie było w polskiej polityce tak poważnej zmiany personalnej. Premier Mateusz Morawiecki powoła niebawem nowego ministra. Obsadzi on od dawna wakujące stanowisko. Ministerstwo cyfryzacji znów będzie miało szefa.

Już kilka godzin temu pojawiła się na ten temat w mediach wstępna informacja. Przekazał ją w radiu RMF FM szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Został zapytany o nazwisko, którego jednak nie zdradził. „Rzeczpospolita” już nieoficjalnie informuje, kto ma być nowym szefem resortu.

Ministerstwo cyfryzacji znów będzie miało szefa

Od chwili gruntownej rekonstrukcji rządu, czyli od dnia 9. stycznia, jest to jedyne ministerstwo, którego kierownictwo nie jest kompletne. Poprzednia szefowa resortu została odwołana wraz z wieloma innymi ministrami, jednak na jej miejsce nie powołano następcy. To jedyna taka sytuacja w czasie tej rekonstrukcji.

Od tego czasu resort znajdował się w jurysdykcji samego premiera i dalej działał. Anna Streżyńska, chociaż była jednym z najlepiej ocenianych ministrów rządu Beaty Szydło, straciła stanowisko najpewniej z powodu nieprzynależenia do partii rządzącej.

Teraz resort zyska nowego szefa. Dziś premier Mateusz Morawiecki złoży wniosek do prezydenta Andrzeja Dudy o mianowanie nowego ministra cyfryzacji. Już znamy jego nazwisko, które jest zaskakujące i dotąd nikt go nie rozważał. Nieoficjalnie wiadomo, że nowym szefem resortu zostanie Marek Zagórski.

To sekretarz stanu w gabinecie Anny Streżyńskiej, który zajmował się ostatnio wdrażaniem dyrektywy RODO. Jest wiceprezesem partii Porozumienie należącej do koalicji Zjednoczonej Prawicy, czyli inaczej mówiąc jest to człowiek Jarosława Gowina.

W ramach objęcia stanowiska ma zrzec się swojej funkcji w partii i przejść do Prawa i Sprawiedliwości. To, jak informuje „Rz”, wynika z ustaleń wewnątrz koalicji.

Wcześniejsze zapowiedzi się potwierdziły

Już wcześniej nominację zapowiedział minister Michał Dworczyk. W rozmowie z RMF FM stwierdził, że jeszcze w poniedziałek informacja zostanie podana do publicznej wiadomości, zaś już we wtorek zapewne minister zostanie powołany.

– Dowiemy się tego zapewne już jutro, dlatego, że dzisiaj wpłynie wniosek premiera Mateusza Morawieckiego do prezydenta o powołanie ministra cyfryzacji – mówił Dworczyk. Dodał także, że to premier powinien poinformować o nazwisku nominowanej osoby. – Jeszcze parę godzin i wszyscy będziemy znali nazwisko nowego ministra cyfryzacji – zaznaczył.

Jego zapowiedzi już się sprawdzają, jednak nazwisko przeciekło do mediów jeszcze przed oficjalnym komunikatem premiera. Teraz trzeba będzie poczekać, aż nominację ministra Zagórskiego oficjalnie potwierdzi Mateusz Morawiecki.

Po zaprzysiężeniu przez prezydenta dotychczasowy sekretarz stanu ujawni zapewne swój program na dalszą pracę resortu. Można się także spodziewać zapewne w najbliższym czasie szeregu dymisji urzędników pracujących w gabinecie.

WARTO PRZECZYTAĆ:

  1. Morawiecki obraził PiS?! Internauci go przyłapali
  2. Nieznana przyjaciółka Kaczyńskiego. To u niej zapadają decyzję
  3. Streżyńska przerywa milczenie! Ujawnia szokujące kulisy rekonstrukcji

Dymisje w rządzie PiS: Na NICH Morawiecki zaoszczędzi!


Który wojewoda został najhojniej nagrodzony w 2017 roku? Niektóre sumy robią wrażenie!

Źródło: niezalezna.pl

Zobacz również