Ministerstwo bije na alarm! Polsce grozi katastrofa, sytuacja jest tragiczna

Ministerstwo bije na alarm! Polsce grozi katastrofa, sytuacja jest tragiczna

Ministerstwo Środowiska bije na alarm! Polska może być w centrum wielkiego kryzysu ekologicznego! Czy zagraża nam realne niebezpieczeństwo?

Ministerstwo Środowiska opublikowało właśnie szokujący raport w którym symuluje przyszłość Polski w ciągu następnych 10 lat. Opublikowany dokument szokuje, a sam w sobie liczy ponad 119 stron!

Ministerstwo Środowiska ostrzega

Jak podają dziennikarze Gazety Wyborczej, raport Ministerstwa Środowiska przestrzega przed niepokojąco złą sytuacją, jaka może mieć miejsce. Eksperci wskazują, że potrzebne są natychmiastowe regulacje w sprawie polskiej energetyki i wprowadzaniu coraz większych innowacji z zakresu ekologii i składowania odpadków. W przeciwnym wypadku, polskie społeczeństwo może być świadkiem wielkich ekologicznych katastrof.

Co takiego nam grozi?

W dokumencie, przeczytać możemy co grozi Polakom przez następne 10 lat. Głównym problemem, który według naukowców dotknie Polskę jest globalne ocieplenie. Według założeń i symulacji przeprowadzanych przez ekspertów "województwo łódzkie będzie zagrożone silnym pustynnieniem (…). Szacuje się, że na 90 proc. terytorium województwa już teraz istnieje ryzyko zagrożenia wystąpienia opadów poniżej 400 mm rocznie"

Eksperci przestrzegają, że zmiany klimatyczne mogą doprowadzić także do deficytów wody. Polskie rolnictwo, które już teraz odczuwa skutki braku opadów deszczu, może być jeszcze bardziej pokrzywdzone. Najbardziej zagrożenie suszą będą: Kujawy, Pojezierze Dobrzyńskie i Chełmińskie. Z kolei w okolicach Doliny Wisły, Noteci i Drwęcy będzie jej aż nadto, np. w województwie opolskim panować będzie niemal stałe zagrożenie powodzią.

Silne wiatry i trąby powietrzne negatywnie wpłyną nie tylko na uprawę ziemi i bezpieczeństwo obywateli, ale także na: budownictwo, infrastrukturę energetyczną i transportową oraz turystykę. Najbardziej dotknięte mogą się okazać województwa lubuskie, pomorskie i mazowieckie.

W województwie małopolskim mieszkańców mogą czekać masowe ruchy ziemi i osuwiska. Usuwanie skutków katastrof ekologicznych może polskie państwo kosztować setki milionów złotych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czy da się uniknąć takich sytuacji?

Raport jasno wskazuje, że rzeczy w nim zawarte przedstawiają najczarniejszy, możliwy scenariusz. Nie zmienia to jednak faktu, że ma zostać przyjęty przez Ministerstwo Środowiska jako obowiązująca dyrektywa i strategia na następną dekadę. Możliwe, że jest to próba ratowania wizerunku placówki rządowej, po niesłynnym ministrze Janie Szyszko, którego działania były szeroko komentowane nie tylko przez polską opinię publiczną, ale także europejską i światową. Raport ma uzyskać moc prawną już na początku następnego roku.

„Polityka ekologiczna państwa 2030" ma zastąpić obowiązującą dotychczas strategię „Bezpieczeństwo Energetyczne i Środowisko – perspektywa do 2020 r.".

Tymczasem, pomimo zapewnień Ministerstwa Środowiska o konieczności interwencji, w Polsce spadają z roku na rok nakłady na ochronę środowiska. W 2015 roku wynosiły 15,2 mld zł, a w 2016 – tylko 6,5 mld złotych.

ZOBACZ TAKŻE
  1. Gwiazdor DDTVN publicznie upokorzył własną żonę. Fani są zażenowani
  2. Chuck Norris wchodzi do polityki. Wystartuje z list PiS
  3. Kasia Cichopek wpadła w szał. Poniżył ją publicznie
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News