Dziwaczna informacja ministerstwa z ostatniej chwili. Trudno uwierzyć, że jest prawdziwa

Dziwaczna informacja ministerstwa z ostatniej chwili. Trudno uwierzyć, że jest prawdziwa Źródło: Beata Zawadzka/East News

Ministerstwo zamieściło w sieci kuriozalną informację dla wszystkich podróżujących. Ciężko uwierzyć, że znalazła się na oficjalnej stronie polskiego ministerstwa. Treść zwala z nóg.

Ministerstwo na swojej stronie internetowej gov.pl przekazuje najważniejsze informacje. Dla wielu Polaków strona ta jest niezwykle rzetelnym źródłem, jednak w ostatnich dniach internauci łapali się za głowy, gdy widzieli, jak kuriozalna informacja pojawiła się na stronie. Przesada? 

Ministerstwo opublikowało ważną informację dla turystów

Ministerstwo podzieliło się ważną informacją dla wszystkich turystów, którzy wybierają się do Chorwacji. Kraj znajduje się poza granicą Schengen, co oznacza, że przekraczanie granicy odbywa się pod czujnym okiem kontroli granicznej. 

- Wjazd do Chorwacji możliwy jest wyłącznie na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu. Obowiązek ten dotyczy nawet najmłodszych podróżnych. Żaden inny dokument ani zaświadczenie, nie może zastąpić ww. dokumentów podróży - przypomina ministerstwo. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ministerstwo zażartowało? 

Ministerstwo podkreśliło, że straż graniczna kontroluje dokumenty podróży. Na stronie podany został przykład, jaki dokument jest ważny podczas podróżowania, a jaki nim nie jest. Turystom zostało wytłumaczone nawet na grafice, że dowód osobisty i paszport, pozwolą na przekroczenie granicy. Z przymrużeniem oka zostało przypomniane, że Paszport Polsatu nie zostanie przyjęty podczas kontroli granicznej. 

- Służby graniczne kontrolują tylko dokumenty podróży, czyli dowody osobiste i paszporty. Nie wymagają okazania kart EKUZ. Karta EKUZ ani żadne inne ubezpieczenie, nie jest dokumentem podróży. Nie podlega kontroli granicznej! - przypomina ministerstwo. 

Dzisiaj grzeje: 1. Była żona Jacka Kurskiego przerwała milczenie. Ujawniła ostre kulisy ich rozwodu

2. Koszmar rodziny Stuhrów. Syn aktora otrzymuje straszne wiadomości

Jak się okazuje, stacja Polsat zwróciła się do Ministerstwa Spraw Zagranicznych z pytaniem, czy ktoś podczas przekraczania granicy próbował skorzystać z Paszportu Polsatu. Ministerstwo nie odpowiedziało na pytanie. 

fot. gov.pl

Najlepsze newsy dnia:

  1. Justyna Żyła odpowiedziała na mocny wpis męża. Szybko usunęła swoją wiadomość, ale w internecie nic nie ginie
  2. Bezdomna kobieta poprosiła Zbigniewa Wodeckiego o jedzenie. Nieprawdopodobny gest artysty poruszy każdego
  3. Co się dzieje z Tymoteuszem Szydło? Nagle zapadł się pod ziemię
  4. Nie żyje prawdziwa legenda, druzgocąca strata. Gwiazdy i rodzina w żałobie
  5. Tadeusz Rydzyk w ciężkiej żałobie. Opublikowano oświadczenie, jest załamany
  6. Cezary Żak i Katarzyna Żak rozwodzą się? Jest oficjalne oświadczenie aktora

Źródło: Gov pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News