Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich bez wyjątku

Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich bez wyjątku Źródło: Pikio.pl

Ministerstwo Zdrowia po raz kolejny zdecydowało się na wystosowanie pilnego apelu. Sprawa jest wyjątkowo poważna i dotyczy wszystkich bez wyjątku. Resort nie pozostawia złudzeń i tłumaczy się ze swoich słów. Rzecznik Wojciech Andrusiewicz kieruje do Polaków wprost wielka prośbę i chociaż dla wielu będzie to trudne to dla dobra ogółu powinniśmy wysłuchać apelu.

Ministerstwo Zdrowia nie ustaje w informowaniu Polaków o rozwoju epidemii na terenie kraju. Codziennie notujemy wysokie liczby nowych zakażeń i sytuacja ta od pewnego czasu nie ulega zmianie. Tylko dziś, 14 sierpnia, ministerstwo potwierdziło, że mamy 832 nowych pacjentów z SARS-CoV-2. Konieczne było wydanie komunikatu prostującego dzisiejsze dane, gdyż doszło do poważnej pomyłki. Rzecznik Wojciech Andrusiewicz, w imieniu resortu, przekazał pilny apel. Każdy powinien się z nim zapoznać.

Ministerstwo zna główne przyczyny nowych zakażeń

Ministerstwo nie ma wątpliwości, że tak gwałtowny przyrost zachorowań to nie tylko skutek pojawienia się ognisk koronawirusa w miejscach pracy skupiających dużą ilość ludzi. Zakłady pracy to miejsce, gdzie dochodzi do zakażeń później, gdyż w pierwszej kolejności to uroczystości rodzinne są źródłem problemów. Jako największego winowajcę przenoszenia się wirusa SARS-CoV-2 wskazuje się wesela, gdzie goście nie przestrzegają zasad. W czasie dobrej zabawy zapominają, że cały świat znajduje się w środku trwania pandemii i należy ograniczyć kontakt z innymi ludźmi. Rzecznik zabrał głos i przekazał apel jaki ministerstwo skierowało do wszystkich Polaków.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Najlepiej będzie jeśli zrezygnujemy z pojawienia się na uroczystości

- Powstrzymajmy się od obecności na weselach, jeżeli nie musimy na nich być, jeżeli nie jesteśmy najbliższą rodziną. Żeby później nie stwarzać problemów sobie i innym - mówił rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Przypomnijmy, że kraj podzielony został na trzy strefy: zieloną, żółtą oraz czerwoną. Sytuacja w regionach określanych jako strefy czerwone nie należy do najłatwiejszych. Młoda para może na swoją uroczystość zaprosić maksymalnie 50 osób, jednak szybki wzrost zachorowań sprawił, że konieczne było ponowne wprowadzenie cofniętych obostrzeń. Ministerstwo nieprzypadkowo zdecydowało się zwrócić uwagę własnie na wesela. 

Dzisiaj grzeje: 1. Informacja z ostatniej chwili: Najpierw Henryk Wujec, teraz ona. Nie żyje Ewa Demarczyk
2. Mąż Marii Czubaszek przerwał milczenie. Wyjawił sekret dotyczący śmierci gwiazdy
3. Dziwne zachowanie Agaty Dudy po latach wyszło na jaw. Nikt nie miał pojęcia

Był wysyp ognisk koronawirusa po udziale w weselu

W czasie wygłaszania apelu rzecznik resortu zdrowia wspomniał o sytuacji, jaka miała miejsce m.in. w Limanowej czy Białą Podlaską. To właśnie tam w trakcie zabawy z okazji zawarcia związku małżeńskiego doszło do zakażenia i potem nieświadome swojej choroby osoby przekazały wirusa dalej. Obecność na dużych uroczystościach powinna być obecnie ostatecznością.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Już się zbliża do Polski. Wydano pilne ostrzeżenie
  2. TVP i TVN informują, będzie niebezpiecznie. Zacznie się już dzisiaj
  3. Masz konto w banku? Nie ma dobrych wiadomości, chodzi o własne pieniądze
  4. Niestety, informacje nie są dobre. Najgorzej od ćwierćwiecza, wielu Polaków ucierpi?
  5. W najbliższym czasie będzie niebezpiecznie. Wydano pilny komunikat, należy zachować ostrożność

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News