Pojawiły się nowe regulacje. MR zmieniło nakazy

Pojawiły się nowe regulacje. MR zmieniło nakazy Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK East News

Ministerstwo Rozwoju przekazało informacje o nowych wytycznych, resort podjął ostateczne decyzję. Polacy muszą dostosować się do zmian w obowiązujących nakazach, które dotyczą m.in. wesel i uroczystości rodzinnych, a także gastronomii oraz obiektów sportowych.

Ministerstwo Rozwoju zaktualizowało wytyczne nie tylko dla powiatów w strefach żółtych i czerwonych, ale również dla całego kraju. Polacy muszą dostosować się do nowych nakazów, m.in. w kwestii wesel i uroczystości rodzinnych.

Ministerstwo Rozwoju opublikowało informacje o nowych wytycznych

Ministerstwo o aktualizacji wytycznych poinformowało w środę na Twitterze, miała dotyczyć poszczególnych branż dla powiatów ze strefy czerwonej i żółtej. W czwartek resort przekazał w TVN24 Biznes, że aktualizacja dotyczyła nie tylko wyszczególnionych stref, ale również wytycznych obejmujących cały kraj.

Zmiany dotyczą wesel i uroczystości rodzinnych, gastronomii, basenów, hoteli, parków rozrywki, targów, szkoleń, kongresów oraz branży fitness. Szczegółowa lista nowych wytycznych została opublikowana na stronie internetowej Ministerstwa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Od teraz w limit gości na weselu nie są wliczane osoby z obsługi, jednak wciąż obowiązuje ograniczenie do 150 weselników w strefie zielonej, do 100 osób w strefie żółtej i do 50 w czerwonej. Zmniejsza się również dystans bezpieczeństwa z minimum 2 do minimum 1,5 metra odległości między osobami przebywającymi w obiekcie oraz między blatami stolików, jeśli nie są oddzielone przegrodami.

Ministerstwo po raz kolejny złagodziło część restrykcji

Te same zmiany w obowiązującym dystansie społecznym dotyczą również lokali gastronomicznych, hoteli, basenów oraz siłowni. Ponadto w salach i obiektach do ćwiczeń w strefach zielonych nie obowiązuje już limit 1 osoby na 7 metrów kwadratowych, a zamiast tego wprowadzone zostało ograniczenie klientów w pomieszczeniach, by zachowana była 1,5-metrowa odległość między osobami. Baseny mogą obsługiwać jednorazowo do 75 procent klientów licząc od maksymalnego obłożenia, wycofano także limit 4 osób na jeden tor pływacki.

Dzisiaj grzeje: 1. TVP przekazała z samego rana druzgocącą wiadomość. Rodzina pogrążyła się w smutku, miał tylko 34 lata

2. Agnieszka Kotulanka zmagała się ze straszną chorobą. Ksiądz na pogrzebie powiedział "swój czyściec odbyła już za życia"

3. Dzieci znalazły w rzece dziwaczny przedmiot. Kiedy zorientowali się, czym jest, zamarli

Nowe wytyczne przekazano również organizatorom targów, szkoleń i kongresów. W zielonych strefach wprowadzono limit 1 osoby na 2,5 metra kwadratowego powierzchni dostępnej dla uczestników wydarzenia, z wyłączeniem obsługi. W żółtych obowiązuje zasada - 1 osoba na 4 metry kwadratowe, natomiast w czerwonych ustalono zakaz. organizacji takich wydarzeń.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Edyta Górniak jest przeszczęśliwa. Gratulacje płyną z całej Polski, nikt nie miał pojęcia
  2. Sanepid pilnie poszukuje osób w czterech miastach. Mieli kontakt z chorym
  3. Agata Duda zostawiła tylko jedną wiadomość. Nie tak miało być, wielu jest zawiedzionych
  4. Dotarliśmy do rodziny, która brała udział w programie „Nasz nowy dom”. Wyznali wszystkie tajemnice
  5. Zamknij i zasłoń okna, nie wychodź z domu nieprzygotowany. Sytuacja dla w kość tysiącom Polek i Polaków

Źródło: TVN 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News