Dziś zostanie podjęta decyzja. Ministerstwo zapowiada nagłe zmiany, dotkną kolejnych Polaków

Dziś zostanie podjęta decyzja. Ministerstwo zapowiada nagłe zmiany, dotkną kolejnych Polaków Źródło: Piotr Molecki East News

Ministerstwo zapowiada nagłe zmiany, które lada moment dotkną wielu Polaków. Już trwają pierwsze analizy sytuacji w poszczególnych regionach, które pozwolą na podjęcie ostatecznej decyzji w sprawie. Ostateczna decyzja ma zostać podjęta do czawrtku.

Ministerstwo ogłosiło, że lada moment zostanie podjęta decyzja w sprawie ważnych zmian. Dotkną one tysięcy Polaków. Obecnie trwają analizy, które maja na celu zbadanie aktualnej sytuacji w poszczególnych regionach. Pozwoli to na podjęcie ostatecznej decyzji i ewentualne wcielenie kolejnych regionów. Decyzja zostanie podjęta jeszcze dzisiaj.

Ministerstwo zapowiada ważne zmiany dla wielu Polaków

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia podczas dzisiejszej konferencji przekazał bardzo ważną wiadomość dla Polaków. Jeszcze dzisiaj podjęta zostanie decyzja w sprawie nowych powiatów, które mogą zostać wcielone do strefy "żółtej" lub "czerwonej". Obecnie trwają analizy skali zakażeń w poszczególnych regionach. Ostateczne ustalenia zostaną ogłoszone w czwartek.

Podczas dzisiejszej konferencji resort zdrowia przekazał informacje na temat 715 nowych zakażeń koronawirusem, 9 osób zmarło. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia próbował analizować te dane podczas konferencji. 

- W Małopolsce mamy dwa powiaty z dużą skala zakażeń: nowotarski i nowosądecki. Przeważnie to duże zakłady pracy, ale także i zakażenia rozproszone, mamy także informację o szpitalu notującym SARS-CoV-2. Jeśli zostanie potwierdzone nowe ognisko zakażenia na południu, to podejmiemy decyzję o testach przesiewowych w zakładzie - przekazał rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W związku z nowymi powiatami, w których skala zakażeń rośnie w niebezpiecznym tempie, jeszcze dzisiaj zostanie podjęta decyzja w sprawie tego, które powiaty zostaną włączone do stref "żółtych" lub "czerwonych". Rzecznik wytłumaczył także skąd tak duży przyrost nowych zakażeń w północnej części Polski. 

- Uspokajam wszystkich państwa, to nie są zakażenia wakacyjne. Te podwyższone wyniki pochodzą z jednego z jachtów zacumowanego w porcie, gdzie ponad 30 osób jest zakażonych. Na Pomorzu jest też kilka klubów sportowych, które zmagają się z koronawirusem - przekazał Wojciech Andrusiewicz. 

Przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia po raz kolejny prosił także wszystkich Polaków o rozwagę. Przekazał, że maska nie jest środkiem bezpieczeństwa przeznaczonym do noszenia pod nosem - takie zachowania są zwyczajnym lekceważeniem narzuconych zasad sanitarnych oraz stwarzaniem zagrożenia zarówno dla siebie, jak i innych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Druzgocąca wiadomość z samego rana, kondolencje spływają ze wszystkich stron. Lekarze byli bezradni, nie żyje uwielbiany gwiazdor
2. Pilne ostrzeżenie GIS. Salmonella wykryta w popularnej przyprawie, która gości w prawie każdej kuchni
3. Premier Morawiecki właśnie potwierdził. Kolosalna i nagła zmiana dla wielu Polaków

- Rozumiemy, ze wesele jest okazją do świętowania. Pytanie jednak, czy daleki krąg znajomych ma brać udział w wydarzeniu, bo zaraz po nim obserwujemy, że w całej Polsce muszą "kwarantannować" nowe osoby - przekazał rzecznik Ministerstwa Zdrowia podczas dzisiejszej konferencji. Rzecznik poruszył dziś także temat wesel. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z ostatniej chwili: Jest ostateczna decyzja MEN w sprawie uczniów. Właśnie przekazano informacje
  2. Od dzisiaj obowiązuje rozszerzony zakaz. Dotyczy terytorium Polski
  3. TVP przekazało tragiczne informacje. Ciężko uwierzyć, że nie żyje
  4. Mamy potwierdzenie, koronawirus w PKP. Sanepid pilnie szuka pasażerów popularnej trasy
  5. Myśleliście, że widzieliście już wszystko? Przedstawiamy kolosalne zarobki kierowcy Kaczyńskiego, będziecie zdumieni

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News