Ministerstwo już potwierdziło. Od września ogromne zmiany w sklepach, Polacy mocno się zdziwią

Ministerstwo już potwierdziło. Od września ogromne zmiany w sklepach, Polacy mocno się zdziwią Źródło: unsplash.com Mehrad Vosoughi

Ministerstwo potwierdziło, że wraz z początkiem września nadejdą również wielkie zmiany w sklepach. Klienci mogą się mocno zdziwić, gdy dowiedzą się, o co dokładnie chodzi.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi nie pozostawiło już żadnych złudzeń. Zadecydowano, że wprowadzanie zmian jest sprawą najwyższej wagi, dlatego Polacy mogą spodziewać się ich już od września.  

Ogromne zmiany w sklepach od września. Ministerstwo potwierdza 

Jak podaje Wirtualna Polska, od 30 września mięso sprzedawane na wagę będzie musiało mieć specjalne oznaczenie. Dotychczas na etykiecie widniał jedynie krótki opis produktu. Gdy jednak zmiany wejdą w życie, producent będzie musiał zawrzeć tam również informację na temat kraju pochodzenia mięsa oraz  jego flagę tak, by klient nie miał żadnych wątpliwości, skąd produkt pochodzi.  

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Taki zabieg ma być uzupełnieniem informacji, która zgodnie z prawem już teraz jest dostępna dla klienta. Wprowadzenie zmiany wymaga jednak czasu, dlatego tez resort zadecydował, że oficjalnie zacznie ona obowiązywać dopiero od 30 września. Jednocześnie ministerstwo chce, by klienci częściej decydowali się na zakup produktów z polskiego runku, by wspomagać gospodarkę. Odpowiednie oznaczenia mają ułatwić dokonanie wyboru. Jest to z kolei powiązane z zeszłoroczną kampanią "Produkt polski", mającą na celu promowanie dóbr wytworzonych na terenie naszego kraju. 

Dzisiaj grzeje: 1. TVP właśnie złamało ciszę wyborczą? Doniesienia z ostatniej chwili

2. Kamil Durczok podzielił się szczerym wyznaniem. Dotyczy stanu jego zdrowia

- Polska żywność to dobry wybór, to najlepszy wybór - mówił minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski. - To ważne, by Polacy, dokonując przy kasie decyzji zakupowych, starali się wybierać polską żywność, bo to jest dobry wybór, to jest najlepszy wybór, jaki może się trafić polskim konsumentom - dodał. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Porażające wiadomości obiegły media. Erling Haaland wyrzucony z klubu, decyzja była oczywista (WIDEO)
  2. Wow, co za stylizacja. Magda Gessler zachwyciła w lokalu wyborczym, uwagę zwraca 1 szczegół
  3. Nikt nie mógł przewidzieć podobnej sytuacji. Zabrakło kart do głosowania, konieczne było wykorzystanie rezerwy
  4. Smutne wieści obiegły media w dzień wyborów, Polacy w żałobie. Nie żyje polityk
  5. Mało który kierowca wie, że może dostać mandat za 1 szczegół. Notorycznie popełniają konkretny błąd
  6. Śmierć ukochanej córki, a teraz znów smutna wiadomość. Ewa Bem przeżywa trudne chwile

Źródło: Wirtualna Polska 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News