Koszmarna pomyłka Ministerstwa Zdrowia, rzecznik potwierdził. Co się teraz stanie?
Pikio.pl
Monika Majko - 9 Października 2020

Koszmarna pomyłka Ministerstwa Zdrowia, rzecznik potwierdził. Co się teraz stanie?

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło medialne doniesienia, doszło do poważnej pomyłki. W czasie piątkowej konferencji prasowej, rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz przekazał bardzo niepokojące informacje.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o koszmarnym błędzie, pomyłkę potwierdził rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. W czasie piątkowej konferencji prasowej polityk przekazał Polakom bardzo niepokojące informacje.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło pomyłkę

W piątek Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o kolejnych potwierdzonych 4 739 przypadkach COVID-19 na terenie naszego kraju i śmierci 52 osób. To największy dobowy przyrost chorych w Polsce od początku pandemii, pobił wczorajszą liczbę nowych zakażeń, która wyniosła to 4 280 osób, w tym 76 zmarłych. Łącznie w Polsce zakażenie koronawirusem potwierdzono u 116 338 osób, a śmierć w wyniku COVID-19 poniosło do tej pory 2 919 pacjentów.

wiadomości szkoły obostrzeniaZapadła decyzja, nie ma już odwrotu. Nieoficjalnie: uczniowie od jutra zostaną objęci ograniczeniamiCzytaj dalej

Polacy zwrócili jednak szczególną uwagę na inne dane z dzisiejszego raportu. Ministerstwo poinformowało, że w ciągu doby w całym kraju wykonano niecałe 22 tysiące testów na koronawirusa. Taka liczba oznaczałaby, że badań przeprowadzono niemal o połowę mniej niż w środę i czwartek, kiedy resort informował o 44 tysiącach przebadanych pacjentów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało korektę danych o liczbie przeprowadzonych testów

Wojciech Andrusiewicz potwierdził w czasie piątkowej konferencji, że prawdopodobnie doszło do poważnego błędu przekazanych w statystykach.

- Rzeczywiście dzisiaj mamy w raporcie 21,5 tys. testów i to też wzbudziło nasze zaniepokojenie. Niestety mamy cztery województwa, w których laboratoria mogły nie wpisać poprawnie liczby wykonanych testów – przyznał rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Dzisiaj grzeje:

1. Dzisiaj wszyscy Polacy dostaną identycznego SMS-a od rządu. Znamy treść wiadomości

2. Co dalej ze szkołami i nauczaniem zdalnym? Premier właśnie ogłosił decyzję

3. Ogromne obostrzenia w całym kraju, zakazy od soboty. Po wejściu do sklepu będzie można się mocno zdziwić

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zapowiedział, że województwa najprawdopodobniej dokonają korekty, a wtedy resort przekaże poprawne dane do wiadomości publicznej.

- Nie informowaliśmy jeszcze o tym dziennikarzy, ponieważ liczba testów może być błędna o kilka tysięcy. W jednym z laboratoriów możliwy jest błąd rzędu 2 tys. testów - dodał Wojciech Andrusiewicz.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zakupy w Biedronce będą wyglądały zupełnie inaczej. Właśnie ogłoszono decyzję
  2. Absurdalne zakończenie Superpucharu Polski. Żenująca sytuacja, piłkarze aż złapali się za głowy (WIDEO)
  3. Ludzie są wywożeni w karetkach za miasto, sytuacja jest bardzo zła. Co się dzieje? Niepokojąca relacja z Warszawy
  4. Awaria w dużym banku, klienci wściekli. Nie mają dostępu do konta, nie mogą zrobić przelewów
  5. Medialne doniesienia są bardzo przykre. Jest źle z księżną Kate
  6. Wyśmienicie smakuje i efektownie wyglada. Ciasto bez pieczenia „jajko sadzone” podbije serca dużych i małych

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News