Ministerstwo Zdrowia
Pikio.pl
Monika Majko - 7 Października 2020

Ministerstwo wprowadziło wszystkich w błąd? Właśnie gruchnęła nagła wiadomość dot. obowiązku noszenia maseczek

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło "zero tolerancji" dla nieprzestrzegania ograniczeń związanych m.in. z nakazem zakrywania nosa i ust. Wyjątkiem objęci mają być pacjenci, którzy okażą specjalne zaświadczenie lekarskie zwalniające z tego obowiązku. Lekarze z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia skierowali do szefa resortu pismo, w którym jasno określają swoje stanowisko w tej sprawie.

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło swoje najnowsze stanowisko w sprawie nieprzestrzegania obostrzeń, szef resortu Adam Niedzielski zapowiedział "zero tolerancji" dla osób ignorujących nakaz zasłaniania ust i nosa. Jednocześnie minister wskazał również, że w sytuacjach wyjątkowych obywatele będą mogli uzyskać zwolnienie z obowiązku, które ma być wystawiane przez lekarzy. Problem w tym, że przedstawiciele służby zdrowia nie zamierzają takich dokumentów wydawać.

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło "zero tolerancji" dla ignorowania obostrzeń

W związku z fatalną sytuacją w kraju z powodu dynamicznie rozwijającej się pandemii koronawirusa, Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało "zero tolerancji" dla osób ignorujących nakazy sanitarne, dotyczące m.in. zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych. Jednocześnie szef resortu wskazał, że w wyjątkowych przypadkach będzie można uzyskać zwolnienie z obowiązku przestrzegania tego obostrzenia. Takie prawo mają mieć osoby posiadające zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający niepełnosprawność.

Zenek Martyniuk sąsiedzi fatalna sytuacjaSąsiedzi Martyniuków ujawnili, co wyrabia się w ich domu. Sytuacja jest bardziej niż fatalnaCzytaj dalej

Okazuje się jednak, że rząd najprawdopodobniej zapomniał skonsultować swoje plany z przedstawicielami polskiej służby zdrowia. Lekarze zrzeszeni w Porozumieniu Pracodawców Ochrony Zdrowia jasno przedstawili swoje stanowisko w tej sprawie. Medycy nie mają zamiaru wystawiać zaświadczeń zwalniających z obowiązku noszenia maseczki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

- Nie było w tej sprawie żadnych konsultacji, więc jeszcze raz chcemy podkreślić, że nasze stanowisko nie ulega zmianie. Nie wystawiamy zaświadczeń zwalniających kogokolwiek z obowiązku noszenia maseczki. Jeżeli dana osoba jest zdolna wyjść z domu, to nie ma przeciwwskazań do zakrywania nosa i ust – przekazała prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia Bożena Janicka.

Ministerstwo zapowiadało zaświadczenia, lekarze nie będą ich jednak wystawiać.

Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia skierowało w tej sprawie pismo do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Lekarze podkreślili w nim, że w kwietniu i sierpniu ogłoszono rozporządzenia wskazujące, że tylko niewielka grupa osób ma przeciwwskazania do noszenia maseczek.

Dzisiaj grzeje:

1. Ważny apel, mówi się o zamknięciu cmentarzy. Ministerstwo zabrało głos

2. Obowiązkowe maseczki nawet w prywatnym samochodzie. W Polsce coraz więcej zakażonych

3. Doniesienia mediów są bardzo przykre. Ewa Drzyzga zdruzgotana, nieoficjalne przecieki dotyczą jej rodziny

Dotyczy to osób z całościowym zaburzeniem rozwoju, zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawni intelektualnie w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim a także tych, które mają trudności z samodzielnym posługiwaniem się maseczką. Zdaniem PPOZ, nie powinno się wystawiać zwolnień osobom chorym na astmę, choroby płuc, czy choroby serca, ponieważ "pacjenci ci powinni wyjątkowo chronić drogi oddechowe".

- Nie wystawiamy takich zaświadczeń. Wnioskuję o szczególne podkreślenie i poparcie ze strony resortu naszych działań w tym zakresie, gdyż DDM – dystans, dezynfekcja i maseczka – stanowią dzisiaj jedyne możliwe zabezpieczenie przed transmisją poziomą wirusa - przekazało w piśmie do ministra Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W "Milionerach" wyśmiano uczestnika. Sam Hubert Urbański nie spodziewał się kontrowersji
  2. Anna Lewandowska ma w rodzinie bohaterkę. Amerykanie chcą stworzyć serial o jej życiu
  3. Jolanta Kwaśniewska zmieniła się nie do poznania. Przeszła fenomenalną metamorfozę
  4. Klienci dużego banku w Polsce mogą stracić oszczędności. Pieniądze znikają z kont, wydano komunikat
  5. Ciężko chora 27-latka błaga o pomoc, lekarze odmawiają leczenia. Pokazała rozpaczliwe wiadomości
  6. 40-latek chciał spróbować sromotnika, po kilku minutach poczuł się fatalnie. Gdyby nie 1 rzecz, mogło skończyć się tragedią

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News