Ministerstwo
ALBERTO PIZZOLI/AFP/East News
Klaudia Bochenek - 6 Maja 2020

Trudno powstrzymać zdziwienie. MZ podało liczbę osób, które wyzdrowiały w Polsce

Ministerstwo Zdrowia podało łączną liczbę osób, które wyzdrowiały w Polsce. Z kolei wykresy jasno wskazują, że liczba tych, którzy przechorowali koronawirusa, zdecydowanie rośnie. Można się zdziwić, nikt nie przewidywał, że może być ich aż tylu.

Ministerstwo przekazało bardzo pozytywne oraz zaskakujące informacje. Znamy oficjalną liczbę wyzdrowiałych, pokonali COVID-19.

Ministerstwo Zdrowia podało łączną liczbę wyzdrowiałych

Ministerstwo Zdrowia oprócz przekazania pierwszego raportu dotyczącego dzisiejszych zachorowań oraz liczby osób hospitalizowanych i tych na kwarantannie, poinformowało o łącznej liczbie wyzdrowiałych. Na tę chwilę (06.05.2020 12:00) wiemy o 14 647 potwierdzonych przypadkach zarażenia oraz o 723 zgonach. Liczba wyzdrowiałych to 4 665 osób.

Zenek Martyniuk przeżywa rodzinny dramatSytuacja jest dramatyczna, współczujemy. Ujawniono rozpaczliwą sytuację w domu Zenka MartyniukaCzytaj dalej

Statystyki dotyczące osób wyzdrowiałych wskazują na to, że ich liczba rośnie. 6 maja dowiedzieliśmy się o 375 wyzdrowiałych, co jest najwyższą liczbą od początku epidemii w Polsce. Podobnie wysoki wynik odnotowano 29 kwietnia - 370 wyzdrowiałych. Między 30.04 a 2.05 wyzdrowiało odpowiednio 211/255/271 osób. Po majówce dzienny bilans nieco zmalał (poniżej 200 wyzdrowiałych dziennie), ale znów możemy cieszyć się z pożądanych przez wielu statystyk. Wszyscy mają nadzieję, że w tych danych nie zaszła żadna pomyłka, jak w przypadku liczby zakażonych.

Jedno województwo przoduje w liczbie wyzdrowiałych

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Krzysztof JackowskiJackowski pomaga w poszukiwaniu Kacperka. Kobieta zdradziła całą prawdę o działalności, jaką podejmujeCzytaj dalej

W najgorszej sytuacji są dwa województwa w Polsce - śląskie (2935 zakażonych, 133 zgony) oraz mazowieckie (2631 zakażonych, 214 zgonów). Jedno z nich wyróżnia się znaczną liczbą osób wyzdrowiałych z COVID-19. To właśnie w województwie mazowieckim liczba ta sięga 848 osób. Drugie w rankingu jest województwo śląskie z 613 osobami wyzdrowiałymi, a na trzecim miejscu jest województwo łódzkie - 419 wyzdrowiałych.

Dzisiaj grzeje:

1. Kluczowe znalezisko w bagażniku taty Kacperka. Żona Rutkowskiego przekazała nieoczekiwane wiadomości
2. Jak długo w Polsce będziemy nosić maseczki? Minister zdrowia odpowiedział. Data, której nikt się nie spodziewał

Liczba wyzdrowiałych na pewno będzie sukcesywnie rosnąć, przyczynią się do tego na pewno wprowadzane przez szpitale leki. Wiadomo, że w innych państwach walczących z koronawirusem świetnie sprawdził się m.in. Arechin (chlorochina) oraz Remdesivir.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najdroższe badania diagnostyczne. Niektóre z nich kosztują nawet kilka tysięcy złotych
  2. Anna Lewandowska urodziła. Robert Lewandowski pochwalił się zdjęciem. Znamy płeć i imię (FOTO)
  3. Anna Lewandowska urodziła. Robert Lewandowski pokazał zdjęcie z dzieckiem i zdradził jego imie, gratulujemy
  4. Ministerstwo poinformowało o poważnej pomyłce. Liczba zakażonych jest oficjalnie inna, niż podawano
  5. Nagła decyzja rządu. Chcą wprowadzić "tymczasowe zwolnienia z pracy"
  6. Lidl przebił Biedronkę oferującą szynkę za 1,49 zł. Do jutra produkty poniżej 1 zł i wiele okazji

Metamorfoza mężczyznyMówili mu, że jest za brzydki dla panny młodej. Przeszedł tak powalającą metamorfozę, że trudno opisać ją słowamiCzytaj dalej

Źródło: Wprost, Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News