Nagła zmiana od dzisiaj. Ministerstwo podjęło decyzję

Nagła zmiana od dzisiaj. Ministerstwo podjęło decyzję Źródło: Piotr Molecki East News

Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o nagłej zmianie, która dotyczy wszystkich Polaków. W mediach społecznościowych pojawił się ważny wpis obecnego szefa resortu Adama Niedzielskiego. Na temat nowych rozwiązań w rozmowie z Wirtualną Polską wypowiedział się znany lekarz internista. Zdradza, jak w rzeczywistości wygląda sytuacja.

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nagłą i ważną zmianę dotyczącą wszystkich Polaków. Od dziś lekarze podstawowej opieki zdrowotnej mają możliwość kierowania pacjentów na testy na koronawirusa za pomocą specjalnej aplikacji. W sprawie wypowiedział się lekarz internista, który wyraził zaniepokojenie i obawy związane z nową sytuacją.

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło ważną zmianę, która wchodzi w życie już dziś

Minister zdrowia Adam Niedzielski opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym poinformował o tym, że już od dziś istnieje techniczna możliwość zlecania testów na koronawirusa przez lekarzy pierwszego kontaktu. Pochwalił również Narodowy Fundusz Zdrowia za szybkie wdrożenie takiej możliwości. W rozmowie z Wirtualną Polską wypowiedział się na ten temat lekarz internista.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Widziałem twitta ministra zdrowia. Czy system działa? Nie wiem, sprawdzę to dopiero, gdy będę miał pacjenta z podejrzeniem SARS-CoV-2. Podchodzę sceptycznie, ponieważ wiem, że dodanie zakładki do istniejącego programu nie jest skomplikowane, ale z doświadczeń wiem, że może nie działać poprawnie. Ja i moi koledzy, koleżanki nie znamy jeszcze zasad kierowania na testy - przekazał dr Piotr Pawlikowski podczas rozmowy z Wirtualną Polską.

Lekarz przyznał, że jest rozgoryczony tym, że lekarze pierwszego kontaktu mają kierować pacjentów na badania w kierunku wykrycia zakażenia koronawirusem. Dodał, że zmiany nie były konsultowane z lekarzami. W dodatku nikt nie wziął pod uwagę tego, że część gabinetów to placówki prywatne, a lekarze często są już w wieku emerytalnym i posiadają choroby współistniejące. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny komunikat do wszystkich Polaków. Sytuacja lada moment będzie krytyczna

2. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

3. TVP przekazało tragiczne informacje. Niestety, nie żyje Marian Jaworski

- To będzie duży problem, bo gdy moi koledzy pozamykają gabinety, to lekarzy będzie za mało, czyli przyjmiemy mniej pacjentów. Na logikę – skierujemy również mniejszą liczbę osób na testy - przekazał lekarz internista. Dodał, że taka sytuacja spowoduje, że wykonywanych będzie mniej testów, a co za tym idzie, mniej nowych przypadków zakażeń zostanie wykrytych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Trudno spokojnie komentować. Ujawniono co Katarzyna W. robiła ze strażnikami w więzieniu
  2. Rosyjski myśliwiec naruszył przestrzeń powietrzną NATO. Stany Zjednoczone wściekłe
  3. Rodziny są zdruzgotane, Dowbor nie miała wyjścia. Właśnie ujawniono największy sekret "Nasz nowy dom"
  4. Porażające sceny w "Kuchennych rewolucjach". Niewiarygodne, co zrobiła Gessler, przekroczyła wszelkie granice?
  5. Niebywałe słowa Kaczyńskiego o Rydzyku. Wielu Polaków przeciera oczy ze zdziwienia
  6. Najlepsza w sezonie grzybowym borowikowa z 1 niezastąpionym dodatkiem. Aromatyczna zupa nie ma porównania z innymi

Źródło: Wirtualna Polska 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News