Sytuacja jest bardzo ciężka. MZ wydało komunikat do wszystkich Polaków, niezbędna jest natychmiastowa pomoc

Sytuacja jest bardzo ciężka. MZ wydało komunikat do wszystkich Polaków, niezbędna jest natychmiastowa pomoc Źródło: pikio

Ministerstwo Zdrowia postanowiło zaapelować do wszystkich Polaków - każda pomoc jest na wagę złota, należy jedynie znaleźć odrobinę czasu. Sytuacja jest ciężka i niecierpiąca zwłoki, wiele osób powinno zastanowić się i szybko zdecydować.

Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat, który trafił już do tysięcy Polaków. Każdy musi wiedzieć, pomoc jest pilnie potrzebna. Poświęcenie ok. godziny swojego czasu jest bardzo istotne.

Akcja na ogromną skalę, każdy może dołożyć swoją cegiełkę

Ministerstwo Zdrowia we współpracy z Telewizją Polską, Narodowym Centrum Krwi, miastem Warszawa oraz organizatorami akcji "Moja krew, twoje życie" zorganizowało akcję zbiórki krwi. Odpowiednio wyposażony krwiobus stanie pod siedzibą TVP, a wykwalifikowany personel będzie przyjmował każdego chętnego do donacji. Trzeba jedynie mieć ze sobą dowód osobisty oraz maseczkę.

- W całej Polsce potrzebna jest krew. Zostań honorowym krwiodawcą już dziś. Szczegóły: dzisiaj między 9:00-14:00 przed budynkiem TVP1, przy ulicy Woronicza. Pamiętajcie o maseczkach i zachowaniu dystansu w kolejce do oddania krwi - czytamy w komunikacie na Twitterze Ministerstwa Zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia błaga o pomoc

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Osoby, które zdecydują się oddać krew w Warszawie, są bardzo mile widziane. W stolicy najbardziej brakuje grup 0Rh+, 0Rh-, ARh-, ARh+ oraz BRh+. Każda donacja jest jednak na wagę złota. Nie trzeba oddawać krwi jedynie w Warszawie, żeby pomóc. W innych miastach stany magazynowe są drastycznie niskie. Warto zaplanować sobie czas, aby w ciągu najbliższych dni wybrać się do punktu krwiodawstwa położonego najbliżej nas.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilna decyzja Mateusza Morawieckiego. Nie mogło być inaczej, wszystko w związku z ogromnym dramatem ludzkim
2. Porażające słowa Andrzeja Dudy. Lekarze nie kryją oburzenia

W związku z okresem wakacyjnym, gdy zdarza się więcej wypadków i operacji, krew jest szczególnie potrzebna. Nierzadko podczas skomplikowanego zabiegu potrzeba nawet kilkanaście jednostek, aby uratować pacjenta. Przypomnijmy, że kobiety mogą oddawać krew co 3 miesiące, a mężczyźni co 4 miesiące. W celu donacji nie można przychodzić do punktu pod wpływem alkoholu, warto też godzinę przed oddaniem nie palić papierosów, a także zjeść lekki posiłek i być wypoczętym.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przełom w sprawie Woźniak-Staraka. Członek rodziny wyjawił całą prawdę, policja żąda kary
  2. Rząd podjął nagłą decyzję, wprowadzono zakaz. Zbyt duże niebezpieczeństwo
  3. Nagła zmiana w ostatniej chwili. Rząd wprowadził nowe zasady, obejmą wszystkich obywateli kraju
  4. Działania podjęte w trybie pilnym. Ministerstwo Zdrowia przekazało nagły komunikat
  5. Biedronka pilnie wycofuje popularny produkt, możesz go mieć w lodówce. W sprawę wkracza GIS

Źródło: Twitter

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News