Ministerstwo Zdrowia
Pikio.pl
Monika Majko - 3 Października 2020

Potwierdzenie nadeszło z Ministerstwa Zdrowia. Chodzi o wprowadzenie nowych zakazów

Ministerstwo Zdrowia przekazało kolejne niepokojące wiadomości o wzroście liczby potwierdzonych nowych przypadków zakażenia koronawirusem na terenie naszego kraju. W związku z tymi wiadomościami, rzecznik ministerstwa potwierdził informacje dotyczące wprowadzenia nowych zakazów.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło niepokojące informacje odnoszące się do wprowadzenia nowych zakazów na terenie kraju z powodu nagłego wzrostu liczby osób zakażonych koronawirusem. Rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz przekazał najnowsze wiadomości w tej sprawie.

Ministerstwo Zdrowia przekazało niepokojące informacje, padł kolejny rekord liczby zakażeń

Od jakiegoś czasu w Polsce nastąpił nagły wzrost liczby nowych wykrytych przypadków zakażenia koronawirusem, od kilku dni padają rekordy dobowych przyrostów chorych na terenie naszego kraju. W związku z niepokojącymi danymi, Ministerstwo Zdrowia planuje wprowadzenie kolejnych zakazów, mających na celu powstrzymanie dynamicznej ekspansji wirusa w społeczeństwie.

Wszystkich Świętych Ministerstwo Zdrowia obostrzenia PolacyMinisterstwo Zdrowia zabrało głos ws. obostrzeń na Wszystkich Świętych. Co może czekać Polaków?Czytaj dalej

Od 15 października mają wejść w życie dodatkowe obostrzenia, w tym m.in. nowe limity liczby osób biorących udział w przyjęciach rodzinnych. W strefie zielonej będzie to 100 osób, w strefie żółtej do 75 osób, a w strefie czerwonej pozostanie ograniczenie do 50 osób. W czerwonych strefach ma zostać wprowadzone również ograniczenie działalności restauracji, pubów i barów. Lokale gastronomiczne będą mogły być otwarte jedynie do godziny 22:00. Dodatkowo, obowiązek zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu, który aktualnie obowiązuje w strefach objętych czerwonym alertem, zostanie rozszerzony również na strefy żółte.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że być może nowe obostrzenia pojawią się szybciej, niż pierwotnie zakładano

Jak przyznał rzecznik Ministerstwa Zdrowia, jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie, być może nowe obostrzenia zostaną wprowadzone wcześniej, niż 15 października.

- Na pewno będziemy rozważać wprowadzenie szybciej tych obostrzeń, o których mówiliśmy. W najbliższych dniach też bardzo istotna będzie egzekucja obowiązujących przepisów prawa, na pewno będziemy wspólnie z Komendą Główną Policji działać w tym zakresie - przekazał rzecznik.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyją 4 osoby, ofiar może być więcej. Ogromna tragedia w Wielkopolsce, służby apelują do wszystkich

2. „Miał przyjechać do Polski”. Właśnie poinformowano o jego śmierci

3. Niszczycielski żywioł właśnie uderzył. Łamie drzewa, ludzie uciekają w popłochu, śmiertelne niebezpieczeństwo

Jednocześnie Wojciech Andrusiewicz podkreślił, jak ważne dla ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa jest zachowanie dystansu społecznego oraz zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych. Szczególnie dotyczy to mieszkańców dużych aglomeracji miejskich.

- To zależy od nas. Jeżeli dzisiaj w Warszawie przybyło nam w granicach 130 przypadków zakażeń, w Krakowie ponad 60, to widzimy, że tam gdzie jest duża gęstość zaludnienia, wirus potrafi się dosyć szybko rozprzestrzeniać. Stąd też te nasze zalecenia pozostają cały czas w głównym przekazie, czyli maseczka i dystans mogą nas ochronić przed zakażeniem - przekazał rzecznik resortu zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Uwaga, dodatkowe pieniądze do emerytury dla specjalnej grupy Polek i Polaków. Chodzi o setki złotych
  2. Justyna Żyła upiększa się specjalnie dla swojej nowej miłości? Piotr Żyła będzie wściekły, pokazała zjawiskowe zdjęcia (FOTO)
  3. Zdjęcie ze ślubu jest dobijające. Ból ogarnia człowieka na samą myśl, co wydarzyło się z panną młodą
  4. Mieszkasz w domu - zapłacisz 900 złotych, ci w mieszkaniach po 700 zł. Nie będzie możliwości uniknięcia nowej opłaty
  5. Mateusz Morawiecki w żałobie, przekazał najgorszą wiadomość. Śmierć przyszła niespodziewanie
  6. Cudowna jesienna surówka z buraków, marchewki i gruszki. Idealna kompozycja smaków

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News